AR-GE işimizin can damarı

BSH Ev Aletleri CEO'su Norbert Klein, Türkiye'deki tesislerinde çalışan her iki AR-GE personelinden birinin her yıl patente konu olan yeni bir buluşa imza attığını belirtti.

21.05.2014 23:27:250
Paylaş Tweet Paylaş
AR-GE işimizin can damarı

BSH’nın inovasyon ajandasında neler var? Özellikle hangi konulara odaklısınız?
BSH, çalışmalarını sürdürülebilir bir yaşam için yapıyor. Yeni dönemde enerji ve su verimliliği sağlayarak çevreye değer katan ürünlerin yanı sıra tüketicilerin yaşam şartlarına ve trendlere yönelik geliştirilen, kullanımı kolay, tasarımı ve teknolojiyi bir arada sunan ürünlere odaklanıyoruz.

BSH, kurum kültüründe inovasyon nasıl bir yer buluyor?
BSH, dünyanın en büyük ev aletleri üreticilerinden biri haline geldiyse bunda inovasyon ve AR-GE’yi işinin can damarı olarak görmesinin payı büyük. Geleneksel olarak gündemimizde öncelik verdiğimiz kalite ve yenilik, uluslararası rekabet sahnesindeki başarımızın arkasındaki unsurlar.

Akıllı teknolojileri, yüksek performansları, sağladıkları büyük rahatlıklar ve kullanıcı dostu olmaları sayesinde, dünya çapında insanların hayatını kolaylaştıran ve daha çok hoşa giden ürünler yaratıyoruz. Ev aletlerimizin tasarımları uluslararası standartları belirliyor.

Stratejik bir yenilik sürecinden faydalanarak, BSH yeni fikirler üretiyor ve uyguluyor. Bu şekilde, ev aletlerinin teknik yönden mükemmelliğinin standardını daha da yukarı çekiyoruz. Tüm yeniliklerimiz, müşteriyi odak noktamıza yerleştirerek gerçekleştiriliyor.

Güçlü ARGE stratejimiz doğrultusunda inovasyondaki liderliğimizi güçlendirirken, sürdürülebilir bir dünya için geleceğin ürünlerini üretiyoruz. Çünkü enerji ve su verimliliğinde en ileri teknolojiyi yaratmanın, dünyanın sürdürülebilir bir yaşama ulaşması için en önemli anahtar olduğuna inanıyoruz.

İnovasyon ajandanız sürdürülebilirlik ajandanızla paralel mi gidiyor?
Öncelikli hedefimiz, AR-GE ve inovasyon çalışmalarını aralıksız sürdürerek, yeni teknolojileri daha az su ve enerji harcayarak müşteri beklentilerini karşılayan ürünlere dönüştürmek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz