M dalgası geliyor

Mobil teknolojilerin yaygınlaşması ile tüm sektörlerde devrim gibi bir değişim yaşanıyor...

1.10.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
M dalgası geliyor

Hız da bu noktada devreye giriyor ve 4-5 dakika içerisinde rezervasyon işlemi tamamlanabiliyor. Otellerinin pazarlamasını da bu sayede uluslararası bir düzeye taşıyabildiklerini belirten Holiday Inn yetkilileri, eskiden seyahat taleplerini sadece bilgisayardan veya telefonla belli saatlerde gerçekleştirebilirken, mobilleşmenin yaygınlaşması ile 7/24 rezervasyon yapabildiklerini söylüyor. “Tüm bu avantajlar incelendiğinde satışlar önemli ölçüde artıyor” diyorlar.

ENGİN AKSOY / VODAFONE TÜRKİYE İCRA KURULU BAŞKAN YARDIMCISI
MAKİNELER ARASI İLETİŞİMLE ÇÖZÜM YARATIYOR
YÜZDE 20 TASARRUF

Vodafone Türkiye olarak, hemen her sektörde, müşterilerimizin iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarına yanıt vermeye çalışıyoruz, Türkiye'nin öncü ticari araç üreticilerinden Ford Otosan, Vodafone'un 20 yıllık global tecrübesinin ürünü makineler arası iletişim teknolojisinden yararlanıyor. Sağladığımız çözüm, araçların kullanım bilgilerinin anlık takibini sağlayarak işletim giderlerini düşürüyor. Filo araçlarında yüzde 20'ye varan yakıt tasarrufu sağlıyor.
ULAŞIM SÜRESİ KISALDI
Medline Sağlık Grubu yla yaptığımız işbirliği ile hastalara ulaşma ve müdahale sürecini kısalttık, Proje kapsamında hastalar. M2M altyapısı ile Acil Yardım Asistanı'ndaki düğmeye basarak, herhangi bir acil durum anında Medline Sağlık Grubu'na kolaylıkla ulaşabiliyor. Medline, bu teknoloji ile hastalara ulaşım süresini yüzde 15 kısaltarak, hizmet kalitesini artırdı. Enerji sektörünün lider kuruluşlarından EnerjiSA ile yaptığımız iş birliğiyle, şirketin iş süreçlerine akıllı sayaç yöntemleriyle M2M teknolojilerini entegre ettik. Yaygın iletişim ağımız sayesinde son tüketiciler ile EnerjiSA arasında köprü işlevi görerek, elektrik sayaçları üzerindeki verilerin anlık olarak EnerjiSA'ya aktarılmasını sağlıyoruz.

EĞİTİMDE YENİ DÖNEM
Son yıllarda eğitim sektörü de mobil teknolojiler konusunda önemli hamleler yaptı. Sektörde birçok kuruluş mobil cihazlar üzerinden eğitime geçti. Mobil teknolojiler sayesinde öğretmenlerin öğrenciye, veliye, öğrencinin de öğretmene istediği zaman istediği yerden ulaşabildiğini belirten Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker, “Doğa Koleji’nde tüm öğrenciler ödevlerini tabletten yapıyor ve geliştirdiğimiz özel yazılımlarla öğretmenleri ile anında her yerden iletişim kurabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz