3 saatte çevre

Eğitim, sürdürülebilirliğin en önemli ayaklarından biri. Bu amaçla şirketler, çalışanlarına ve hatta ekosistemlerine özel eğitimler düzenliyor.

27.08.2014 15:40:480
Paylaş Tweet Paylaş
3 saatte çevre


Starpet Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Okalin, “Sosyal sorumluluk projemiz, Verimli Tüketim Hareketi (VTH) çerçevesinde devam edecek olan çocuklara yönelik interaktif eğitim programlarının yanı sıra çalışanlarımızı, günlük iş hayatında geri dönüşüm ve verimli tüketim konusunda teşvik ediyoruz. Hedefimiz doğal kaynaklarımızı her yıl daha dikkatli bir şekilde kullanmak” diyor.

İnternet sitesi ve sosyal medya aracılığıyla yazılı iletişimde sürekli olarak çevre bilinci konusunu öncelikleri arasında tutan Starpet, bire bir aktif eğitimi ise 4 yıldır veriyor. Son 3 yılda toplamda 150 saatlik eğitimle yaklaşık 500 çalışana ulaştıklarını anlatan Okalin, bu eğitimlerin içeriğini de şöyle açıklıyor:

“Çevreyle ilgili su, elektrik, kağıt ürünleri ve akaryakıt gibi kaynakları nasıl daha verimli kullanabileceğimizle ilgili ipuçlarını periyodik olarak şirket içerisinde paylaşıyoruz. Yine şirket içerisinde oluşturduğumuz gönüllü VTH ekibimizle diğer çalışanlarımıza çevre bilincine yönelik eğitimler düzenliyoruz.”

HASAN ALEMDAR  
TÜRK HENKEL YÜRÜTME KURULU BAŞKANI
"SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ELÇİLERİ'Nİ BAŞLATTIK"
3 KAT ARTACAK

Henkel'in sürdürülebilirlik stratejisinin odağında, "Daha az tüketerek daha fazlasını başarmak" ve "2030 yılına kadar verimliliği 3 kat artırmak" yer alıyor. Bu hedefleri gerçekleştirebilmek için çalışanlarımızın da sürdürülebilirliğe uygun davranmasını bekliyoruz. Bu nedenle sürdürülebilirliğe katkıda bulunan pek çok eğitim veriyoruz. Bu eğitimler çevre-sağlık-iş güvenliği eğitimlerini de kapsıyor.

25 ATÖLYE ÇALIŞMASI
Ayrıca şirket içinde tüm mavi ve beyaz yakalı çalışanların katıldığı sürdürülebilirlikle ilgili çalışma atölyeleri düzenledik. Bu atölyelerde her bir çalışan, kendi çalışma alanıyla ilgili sürdürülebilirliğe nasıl katkıda bulunacağına ilişkin fikirlerini paylaştı, aksiyon planları oluşturuldu. Gruplar halinde 25'e yakın çalışma atölyesi düzenledik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz