3 saatte çevre

Eğitim, sürdürülebilirliğin en önemli ayaklarından biri. Bu amaçla şirketler, çalışanlarına ve hatta ekosistemlerine özel eğitimler düzenliyor.

27.08.2014 15:40:480
Paylaş Tweet Paylaş
3 saatte çevre


Atölyede son iki yıldır 80'den fazla öğrenci, 30'a yakın özel sektör temsilcisi ve akademisyenlerle bir araya gelerek "Sürdürülebilirlikte Ölçümleme" teması kapsamında vaka çalışmaları yoluyla öğrencilerin bilgilendirilmeleri sağlandı.

SEMİH SÜSLÜ VESTEL İNSAN KAYNAKLARI DİREKTÖRÜ
“2014'ÜN İLK 4 AYINDA 1.232 ÇALIŞANIMIZI EĞİTTİK
"2 GÜN EĞİTİM

Vestel, ürettiği tüm ürünlerinde çevre duyarlılığını ön planda tutan bir marka. Biz de tüm çalışanlarımızın bu duyarlılığı sahiplenmesi yaklaşımıyla çevre bilinci oluşturmak istedik. Markamızın çevre faaliyetlerinin tüm Vestel ailesi tarafından sahiplenilmesine ve ortak bir bilinçle ortaya çıkmasına önem veriyoruz.

Yeni iş başı yapacak mavi yakalı personelimize haftada 2 gün çevre ve enerji bilinçlendirme eğitimleri veriyoruz. Tüm personelimizde genel çevre bilinci oluşturmayı ve personelimizi Vestel'in çevre faaliyetleri hakkında bilgilendirmeyi hedefliyoruz.

SAYI ARTACAK
Çevre ve enerji bilinçlendirme eğitimlerimize, 2010 yılında başladık. Bu 4 yıllık süre boyunca toplam 12 bin 682 çalışanımıza eğitim verdik. 2010 yılında 196 kişilik bir eğitimle başladığımız çalışmalarımız 2014'ün ilk 4 ayında 1.232 kişilik eğitim kapasitesine ulaştı. Son 3 yılda çalışanlarımıza yıllık ortalama olarak kişi başına 3,5 saat eğitim verdik.

Önümüzdeki günlerde eğitim verdiğimiz çalışan sayısının artış göstereceğine inanıyoruz. Çevre ve enerji bilinçlendirme eğitimlerimiz çalışanlarımıza atık yönetimi, tehlikeli kimyasallar ve enerji yönetimi konularını kapsıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz