3 saatte çevre

Eğitim, sürdürülebilirliğin en önemli ayaklarından biri. Bu amaçla şirketler, çalışanlarına ve hatta ekosistemlerine özel eğitimler düzenliyor.

27.08.2014 15:40:480
Paylaş Tweet Paylaş
3 saatte çevre


İDİL ŞEKER YILDIZ HOLDİNG İKSTRATEJİ VE SİSTEM GELİŞTİRME GRUP DİREKTÖRÜ
“SON ÜÇ YILDA 90 BİN SAAT EĞİTİM VERDİK"
KÜLTÜRÜN BİR PARÇASI

Holdingin ofis ve fabrikalarında gerçekleştirilen eğitimler, çevre konusunun en üst düzeyden en alt kademeye kadar tüm çalışanlar tarafından eşit sahiplenilmesini ve holding kültürünün ayrılmaz bir parçası haline gelmesini sağlamak hedefiyle organize ediliyor. Gerçekleştirilen eğitimlerle çalışanların çevre duyarlılığı, atık azaltma, enerji, su ve karbon ayak izini azaltma konularında bilinçlenmesi sağlanıyor.

KİMLER EĞİTİYOR?
Yapılan yeni yatırımlar ve mevcut tesisler de bu çerçevede ele alınarak çevre konusundaki performansları geliştiriliyor. Holding bünyesinde faaliyet gösteren her üretim işletmesi, yıl içerisinde tüm çalışanlarına çevre eğitimleri veriyor. Çevre eğitimleri, fabrikalar bünyesinde çevre mühendisleri ya da danışmanlık alınan çevre şirketleri tarafından veriliyor.

Çevre eğitimlerinin kapsamı, atık yönetimi, kimyasalların kullanımı, çevre kazalarına müdahale ve su tasarrufu gibi konuları içeriyor. Bu eğitimler, yılda kişi başı 2-3 saat olarak gerçekleştiriliyor. Son 3 yılda holding ofis ve işletmelerinde yaklaşık 90 bin saatlik çevre eğitimi verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz