Sürdürülebilir gelecek kadınlarla mümkün

“Yeşiliz projesiyle çalışanlarımızı işte, evde, her yerde yeşil olmaya yöneltmeyi hedefledik." diyen Eczacıbaşı Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilir Kalkınma Grup Başkanı Okşan Atilla Sanön ile konuştuk:

26 MAYIS, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Sürdürülebilir gelecek kadınlarla mümkün

Bu doğrultuda yeni iş alanlarına doğru yöneldiğimiz ve ürün ve hizmet inovasyonu süreçlerimizin tümüne ayırdığımız kaynakların da sürdürülebilirlik ölçütleri temel alınarak değerlendirildiğini söyleyebiliriz.

YENİ KAMPÜS
Faydaları ölçülebilen ve rekabet avantajı yaratacak inovasyonu bir kurum kültürüne dönüştürmeyi amaçlayan Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, çevre dostu üretim kampüsünün yer aldığı Bilecik - Bozüyük'te, tüm AR-GE ekiplerini buluşturacak inovasyon merkezini kurdu. Banyo ve kaplama çözümleri ile seramik uygulamalarında yeni nesil çözümler üretecek merkez, çalışanların kendini özgürce ifade edebileceği bir platform oluşturarak inovasyon kültürünü yaygınlaştırmayı hedefliyor.

“ÜRÜNLERİN EKOLOJİK ÖZELLİKLERİNİ SERTİFİKALANDIRACAĞIZ”
EKO-ETİKETLE TESCİL

2014 yılı planlarımızda enerji ve su tüketimi, karbon salımı azaltımı hedeflerimiz doğrultusunda verimlilik uygulamalarımızın entegrasyonu ve yaygınlaştırılmasına odaklanmak yer alıyor. İnovasyon, sürdürülebilirlik ve verimliliği birleştiren yeni, özgün projeleri topluluk kuruluşlarımıza kazandırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Su kullanımının azaltılması ve suyun verimli kullanımı yaklaşımlarımızı müşterilerimize ve tüm paydaşlara daha iyi aktarabilmek için farkındalık yaratan sürdürülebilirlik iletişimimizi güçlendireceğiz.

Eczacıbaşı markalarını, sürdürülebilir ve dinamik markalar olarak geliştirmeye devam ederken ürünlerin ekolojik özelliklerini uluslararası sertifikasyon ve eko-etiketlerle tescilleme konusundaki adımlarımızı hızlandıracağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.