Sürdürülebilirlik hedeflerinde ne var?

Green Business, şirketlerin sürdürülebilirlik ajandasında yer alan 2014 hedeflerini sordu.

25.05.2014 20:38:090
Paylaş Tweet Paylaş
Sürdürülebilirlik hedeflerinde ne var?

ARZU AKSOY BİLGEN BASF TÜRKİYE,
ORTADOĞU VE KUZEY AFRİKA BÖLGESİ, KURUMSAL İLETİŞİM VE KAMU İLİŞKİLERİ DİREKTÖRÜ
"SUYU YARI YARIYA AZALTACAĞIZ"
İDDİALI HEDEFLER

Dünyanın lider kimya şirketi BASF olarak tüm operasyonel süreçlerimizi. "Sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratıyoruz" vizyonu ışığında devam ettiriyoruz. Çevre ve sağlığın korunması, iş güvenliği konusunda kendimize sürekli hırslı hedefler belirliyoruz.

Bu konuya bakış açımız uzun vadeli. 2020 yılı için yeni ve iddialı bir iklim koruma hedefi belirledik. Ölçümlediğimiz karbon ayak izi değerlerimiz, şirketimizin üretimdeki karbon emisyonlarını önemli ölçüde azalttığını gösteriyor.

EMİSYON AZALACAK
 2002 yılından beri satılan ürünlerin metrik tonu başına emisyonlar yaklaşık yüzde 32 düşüş gösterdi. 2020 yılı hedefimiz ise yüzde 40. 2020 yılı itibarıyla satılan ürünlerin tonu başına global sera gazı emisyonlarını 2002 yılına oranla yüzde 40 oranında azaltmayı hedefliyoruz.

Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Diğer yandan 2020 yılı itibarıyla üretim için kullanılan mevcut içme suyu miktarını, 2010 yılına oranla yarı yarıya azaltmayı planlıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.