Yeşil otellere ilgi daha yüksek

Müşteriler artık turistik tesislerin çevre üzerindeki etkileri konusunda daha bilinçli hareket ediyor ve tercihlerini sürdürülebilir tesislerden yana kullanıyor.

1.06.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Yeşil otellere ilgi daha yüksek


TARKAN AKSOY
MAXX ROYAL GENEL MÜDÜRÜ"AVRUPALI YEŞİL OTEL TERCİH EDİYOR"
BİLİNÇLENDİRME SÜRECİ

Çevre ve canlı dostu Maxx Royal, öncelikle yaşanılan ortamın en önemli zinciri olan insan olgusunu ve bilincini göz önünde bulundurarak farklılık yaratmayı hedefledi ve bu konuda öncü olmak adına birtakım yatırımlar gerçekleştirdi. Bu çalışma kapsamında üst düzey personelimizden başlayarak alt kademedeki çalışanlarımıza kadar çevre yönetim sistemleri konusunda bir bilinçlendirme sürecine girdik.

ENERJİ TASARRUFU
İlk uygulama olarak da işletme içerisinde maksimum seviyede enerji tasarrufu sağlanmasını hedefledik. Sadece işletmemizin değil aynı zamanda taşeron ve tedarikçi şirketlerimizin de bu bakış açısına sahip olmalarını istedik. Tüm teknik yapılanmamızda da çevre duyarlılığını ön planda tuttuk.
ÇEVRE HASSASİYETİ
Yönetmeliklere uygun yaptığımız ısı yalıtımı, ısınma veya serinleme amacıyla yaptığımız harcamalardan ortalama yüzde 50 tasarruf ettik. Üstelik bu sayede yazın daha serin kalabildik, kışın daha iyi ısınabildik. içinde bulunduğumuz günlerde toplumda yavaş da olsa çevreyi koruma konusunda bir hassasiyet ortaya çıkmaya başladı. Yeşil yıldızlı otel olmak misafirlerimizin de konaklamak ve tatillerini geçirmek için otel ve tesislerde tercih ettiği önemli kriterlerden biri.
ÖNERİLEN OTELLER
Misafirlerimizin web ortamında arama motorlarında en çok aradıkları unsurların başında çevre dostu yeşil ve temiz tesis etiketi yer alıyor. Özellikle Avrupalı misafirlerin çevreye duyarlı otelleri tercih ettiği, birbirlerine yeşil otelleri önerdikleri ve bu konuda bilinçsiz tesisleri kendi aralarında yorumlarıyla eleştirdikleri ve tavsiye etmedikleri görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz