Capital 2017 Eylül başlıkları

İşte Eylül ayının başlıkları...

5.09.2017 10:29:000
Paylaş Tweet Paylaş
Capital 2017 Eylül başlıkları

KAPAK

İYİMSER SİNYALLER 

İlk 8 ayda pek çok sektörde büyüme oranları beklentileri aştı. Araştırmamıza katılan 31 sektörden 14’ü yılın başında yaptığı büyüme tahminini yukarı yönlü revize etti.

SÖYLEŞİ

“DOĞRU İŞİ YAPIP, KÂRLI BÜYÜYORUZ” 

İlk söyleşisini Capital’e veren Enka’nın 3’üncü kuşağı ve CEO’su Mehmet Tara, bu yıl 250 milyon dolar yatırım yapacaklarını, kârlılıkta çift haneli büyüme hedeflediğini söylüyor.

“ÇIKIŞ DEĞİL,YATIRIM ZAMANI”

“Kanımızda yatırım var, para boşta kalmamalı” diyen Esas Holding Başkan Yardımcısı Emine Kamışlı, çıkacakları sektör olmadığını, yeni yatırımlara odaklanacaklarını söylüyor.

“BÜYÜME VAR ESKİ KARLAR YOK”

Özak Global Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık ile grubun son dönem performansını ve yeni dönem planlarını konuştuk.

ERDEMOĞLU’NUN BÜYÜME FORMÜLÜ

Polyestere 3,6 milyar dolar yatırım yapacağını açıklayan Erdemoğlu Holding’in patronu İbrahim Erdemoğlu, halıdan sonra polyesterde de önemli güç olmayı hedefliyor.

ARAŞTIRMA 

SINIR ÖTESİ HIZ YARIŞI! 

Yurt dışında kurulu en büyük 50 Türk şirketini ve performanslarını araştırdık. Global 50’in yarısı önemli büyüme rakamları yakalarken, 18’i ise ciroda kayıplar yaşadı.

İDEAL ORAN MÜMKÜN MÜ?

Kapasite kullanım oranları, son 5 yıldır normal seviyesinin altında seyrediyor. Peki, kapasitede ideal orana ulaşmak mümkün mü? Sorusunun yanıtı araştırmamızda…

YABANCI PEŞİNDE!

Perakendeden eğitime, gayrimenkulden sağlığa kadar yabancı müşterideki artış dikkat çekici. Sektör bağımsız şirketlerin hedefi bu önemli potansiyeli fırsata dönüştürmek.

YÖNETİM 

 FARKA DİKKAT! 

Aile şirketlerinde eskiyle yeni kuşak patronlar arasındaki yönetim farkı büyüyor. Yeni kuşak mobil çalışmayı ve daha az işe gelmeyi tercih ederken eski kuşak çalışanlar, yönetim modeli ve çalışma saatleri konusunda daha kuralcı…

“İKİ TARAFLI” BÜYÜME FORMÜLÜ

Yönetim dünyasındaki en son trend “ikili dönüşüm” oldu. Dual Transformation adlı kitapta gelecekte var olmanın formülünün “ikili dönüşümden” geçtiği belirtiliyor.

YENİ CEO’NUN ZOR KARARI

Yeni CEO, birlikte çalışacağı üst yönetim ekibini mutlaka revize eder mi? Normal koşullarda yüzde 15 olan C seviye yönetici sirkülasyonu, yeni CEO’yla birlikte yüzde 33’e kadar çıkıyor.

FİNANS/BORSA

 RİSKLİ BÜYÜME 

Uzmanlar KOBİ alanındaki riskin iyi yönetilmesi gerektiğini düşünüyor. Çünkü, KOBİ’lerin sorunlu alacak oranı yüzde 5,2 iken, sektörde bu oran yüzde 3,2.

“YENİ OYUNCULAR PAZARA GİRECEK”

Katılım Bankaları Birliği Başkanı ve Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, gelecek yıl pazara kamudan ve yabancılardan yeni oyuncuların geleceğini söylüyor.

“KGF OLMASA HIZLI BÜYÜRDÜK”

Leasing sektörü, yılın ilk yarısında yüzde 18 büyüdü. Garanti Leasing Genel Müdürü Ünal Gökmen, KGF etkisi olmasa bu yarıda daha iyi bir büyüme beklediklerini belirtiyor.

“KAREKOD’LA BİRLİKTE 1 TRİLYON TL’Yİ AŞARIZ”

Son 3 yılda çek kullanımı arttı. Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz, zorunlu hale gelen karekodlu çeklerle piyasadaki hacmin daha da artacağını belirtiyor.

KONJONKTÜR 

ENFLASYONDA 4 KRİTİK AY 

Önümüzdeki 4 ayda, enflasyon konusunda işler kritik gözüküyor. Enflasyonun hedeflenen rotanın üzerinde seyir izlemesi halinde işler iyice zorlaşacak.

RICHARD BRANSON

PROJEKSİYON

KİTAP

İNSANLAR

ŞİRKET DOKTORU

10 SORU

İŞ’TE ANADOLU

ZİRVE YOLU

DİJİTAL CEO

MEDIAPULSE

PAZARLAMA

FINANCE SUITE

KİŞİSEL YATIRIM

 

 GÖRÜŞLER

Ian Bremmer/ AVRUPALI LİDERLERİN 2017 GÜNDEMİ

Mehmet Öğütçü/ YENİ BÜYÜK OYUN

Yiğit Kulabaş/ ELON MUSK – DÜNYAYI DEĞİŞTİREN ADAM

Al Ries/ İMAJI DEĞİŞTİRMEK ÇOK ZOR

David Bork/ GÜVENİLİR DANIŞMANIN ROLÜ

Ali Özgenç / KÜLTÜR STRATEJİYİ YENER 

Mehmet Gerz / BORSADA KREDİLİ POZİSYON TEHLİKELİ Mİ?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz