Capital 2017 Haziran başlıkları

İşte Haziran ayının başlıkları

7.06.2017 14:53:040
Paylaş Tweet Paylaş
Capital 2017 Haziran başlıkları

KAPAK

45 DEVDEN 7 KRİTİK MESAJ 70

Türkiye’nin en büyük 45 holdinginin büyüme ve istihdam performansını araştırdık. 2016’da devlerden sadece 6’sı küçülürken diğerleri büyümede mola vermediklerini gösterdi.

 

SÖYLEŞİ

İş dünyasının en başarılı girişimcilerinden Hüsnü Özyeğin,Benim esas işim her zaman insan yönetmek oldu” diyor. Duayen iş adamına, iş dünyasının sorularını yönelttik.

 

“ŞİRKETLER GRUBU YARATMAK İSTİYORUM”

Turkcell’in CEO’luğundan istifa edip ABD’de kendi şirketi SySTEM Capital’i kuran Süreyya Ciliv, “Hedefim yeni dünyada başarılı olacak bir şirketler grubuna dönüşmek” diyor.

 

“5 YILDA GRUP YÜZDE 70 BÜYÜR”

Hacimli bulmadıkları işlerden çıktıklarını söyleyen Anadolu Grubu’nun yeni CEO’su Hurşit Zorlu, önümüzdeki dönemde bira, meşrubat ve perakendede büyüyeceklerini söylüyor.

 

“CİROYU 2’YE KATLAYACAĞIZ”

D&R’ın yeni genel müdürü Ahmet Coşar, dijitalde ve sokak perakendeciliğinde büyüyeceklerini belirterek ciroyu kısa sürede 2 katına çıkaracaklarını söylüyor.

 

ARAŞTIRMA

YENİ GÖÇ NEREYE?

Robotiks, yapay zeka gibi gelişmelerin etkisiyle değer göçü her sektörde daha da fazla hissediliyor. Hemen her sektörde, şirketler değer göçüne odaklanmış durumda.

 

ARAYIŞ  SÜRÜYOR

Yeni yatırımların minimuma indiği turizmde sular durulmuyor. Esas iyileşmenin 2018’de itibaren başlayacağını söyleyen turizmciler, pazarlama ve online’a odaklanmış durumda.

 

YENİLERİN İLK HEDEFİ

Yeni CEO’lara vazgeçemeyecekleri hedeflerini sorduk. Çoğunun ajandasında global arenada büyümek, mağaza sayısını artırmak, pazar payını korumak da hedefler arasında yer alıyor.

 

 

YÖNETİM 176

İLK CEO’LUK HEYECANI! 176

Endişe, sevinç, heyecan veya korku… Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin CEO’ları ilk kez CEO olarak atandıklarında ne hissetti? Göreve başladıklarında rollerine hazır mıydılar?

 

ARKADAŞINDAN JOBS’IN SIRLARI

Apple’ın efsane CEO’su Steve Jobs’u iPhone’un mimarlarından Andy Grignon’dan dinledik. Grignon, Jobs için“İyi bir insan değildi ama olağanüstü yetenekliydi” diyor.

 

“EN BEĞENDİĞİM YETKİNLİĞİM”

Başarı odaklılık mı? Hızlı karar almak mı? İletişim gücü mü? CEO’ların başarılarında etkili olduğunu düşündüğü en çok beğendikleri yetkinliklerini araştırdık.

 

FİNANS/BORSA

“ORTA ÖLÇEĞİN EN İYİSİ OLACAĞIZ” 4,5 yıl gibi kısa sürede 39 milyar TL aktif büyüklüğe ulaşan Odeabank’ın genel müdürü Hüseyin Özkaya, “Orta ligin en iyisi olacağız” diyor.

 

ŞAŞIRTAN KGF ETKİSİ

Kredi Garanti Fonu (KGF), bankacılıktaki tüm hesapları değiştirdi. Bu krediler, bankaların KOBİ bankacılığı büyüme hedefleri olumlu yansıyacak.

 

“YATIRIM İŞTAHI OLUMLU YANSIR”

Yapı Kredi Leasing Genel Müdürü Fatih Torun, önümüzdeki dönemde artması beklenen yatırım iştahının, yeni işlem hacmine katkıda bulunacağını söylüyor.

 

KONJONKTÜR 42

 

EKONOMİDE GÜVEN İHTİYACI VAR 42

Tüketici güveni 2014’ten beri tarihsel ortalamaların çok altında seyrediyor. Tüketici, geleceğe güveni düşük olunca harcamalarını kısıyor. Bu da yatırım eğilimini zayıflatıyor.

 

RICHARD BRANSON

PROJEKSİYON

KİTAP

İNSANLAR

ŞİRKET DOKTORU

10 SORU

İŞ’TE ANADOLU

PAZARLAMA

MEDIAPULSE

ZİRVE YOLU

FINANCE SUITE

KİŞİSEL YATIRIM

 

 

GÖRÜŞLER

Ian Bremmer/ KORE YARIMADASI’NDAKİ KRİZ RİSKLERİ

Mehmet Öğütçü/ ENERJİ, DİN VE PARA DENKLEMİ

David Bork/ SON TEKNE

Yiğit Kulabaş/ NETFLIX VE BLOCKBUSTER

Al Ries/ PAZARLAMA TAKTİKLERİ

Ali Özgenç / DİJİTAL DÖNÜŞÜM

Mehmet Gerz / EKONOMİ TOPLANTISI


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz