Capital 2017 Kasım başlıkları

İşte Kasım ayının başlıkları

1.11.2017 11:33:000
Paylaş Tweet Paylaş
Capital 2017 Kasım başlıkları

KAPAK

“İYİMSER YIL” HAZIRLIĞI 

2018’e dair bütçe senaryolarında “büyüme” ve “yatırım” öne çıkıyor. Baz senaryolarda ekonominin yüzde 5 büyüceği, dolar kurunun 4 TL’nin altında olacağı öngörülüyor.

SÖYLEŞİ

ASIM BEY’DEN“İŞ” DERSLERİ 

“Hayal etmeye vaktim yoktu, hep çok iş vardı” diyen 84 yaşındaki Kibar Holding’in onursal başkanı Asım Kibar, her hatadan ders alarak bugünlere geldiğini söylüyor.

“RİSK ALMASAK BUGÜNE GELEMEZDİK”

Risk alarak büyüdüklerini söyleyen Kolin Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Naci Koloğlu, “Enerjide en büyük oyunculardan biri olmayı hedefliyoruz” diyor.

YENİ CEO’NUN BÜYÜME PLANI

Eczacıbaşı Topluluğu’nun yeni CEO’su Atalay Gümrah, yeni görevindeki hedeflerini Capital’e anlattı. Gümrah, “Önceliğimiz yaptığımız işi daha büyük ölçekli yapmak” diyor.

ARAŞTIRMA

DEVLERİN KADIN PLANI 

En fazla kadın çalışan istihdam eden şirketleri araştırdık. Bu yıl 5’incisini gerçekleştirdiğimiz “Kadın Dostu Şirketler” araştırmasında ilk sırada LC Waikiki, İş Bankası ve ISS yer alıyor.

ENGELLERİ NASIL AŞTIM?

Kadın yöneticiler iş-özel hayat dengesini sağlamaktan krizlere kadar yaşadıkları en büyük zorlukları ve bunları nasıl aştıklarını Capital’e anlattı.

ÇİFT HANE HESAPLARI

Enflasyon hemen her sektörü etkiliyor. Yaptığımız araştırma, fiyat artışına karşı strateji arayışına giren pek çok sektörün enflasyonunu puan bazında yükselttiğini gösteriyor.

KAZANÇ LİDERLERİ

En çok kazanan CEO’lar arasında ilk sırada finans ve GSM liderleri bulunuyor. Bankacılıkta ücret paketi 10 milyon TL’ye kadar çıkarken GSM CEO’ları yılda 2 ila 7 milyon TL arasında kazanıyor.

YÖNETİM

YENİLEMEYİ NASIL ATEŞLEDİ?

Şirket içindeki sorunları nasıl çözdüğünü “Hit Refresh” adlı kitabında anlatan Microsoft CEO’su Satya Nadella “Lider dışarıdaki inanılmaz fırsatları fark edebilmeli” diyor.

NE ZAMAN VAZGEÇMELİ?

CEO’lar için “vazgeçmek” başarısızlık anlamına gelmiyor. Temel kuralları yarardan çok zarar tespit edildiğinde söz konusu işle hızlıca bağları koparmak.

YAŞAM

“OBJELERİME ANLAM YÜKLÜYORUM”

FİNANS/BORSA

FİNTECH HEYECANI

Bankaların fintechlerle bire bir çalışan genel müdür yardımcılarını bir araya getirdik. Bankacılar yeni teknolojilerden yararlanmak için fintechleri yakından takip ediyor.

“ÜÇ ALANDA BÜYÜYECEĞİZ”

TSKB Genel Müdürü Suat İnce danışmanlık, kurumsal bankacılık ve yatırım bankacılığı alanlarında büyümek isteklerini söylüyor.

“500 BİN MÜŞTERİYE ULAŞIRIZ”

TEB Faktoring Genel Müdürü Çağatay Baydar tedarik finansmanı platformu ile 100 bin olan müşteri sayısının 2018’de en az 500 bine çıkacağını belirtiyor.

“YABANCILAR KÂR İSTİYOR”

Chubb Türkiye Genel Müdürü Emre Buğday “Dünyanın önemli yabancı yatırımcıları Türkiye’de yatırım yaptı. Artık bu yatırımcılar kâr elde etmek istiyor” diyor.

ÖZEL BÖLÜM

MIT TECHNOLOGY REVIEW

LOJİSTİK DOSYASI

AKILLI KİMYA

GELECEK&TRENDLER

 

KONJONKTÜR

EKONOMİDE 2018’İN GÖRÜNÜMÜ 

Herkes 2018’de ekonominin nasıl bir seyir izleyeceğini merak ediyor. 2018 için yüzde 4 seviyesinde bir büyüme tahmini yapıp plan ve bütçeleri buna göre hazırlamak makul olabilir.

RICHARD BRANSON

KİTAP

PROJEKSİYON 

İNSANLAR

ŞİRKET DOKTORU

10 SORU

İŞ’TE ANADOLU

FUTURE TECH

ZİRVE YOLU 

MEDIAPULSE 

DİJİTAL CEO

PAZARLAMA

FINANCE SUITE

KİŞİSEL YATIRIM

.

GÖRÜŞLER

Ian Bremmer/ GÜNEY AFRİKA’DA 2019 VE SONRASINDA NELER OLACAK?

Al Ries/ KAMPANYA VERİMLİLİĞİ ÖLÇÜLMEMELİ

Mehmet Öğütçü/ YENİLENEBİLİR ENERJİDE RİSKLER YOK MU?

Yiğit Kulabaş/ NOBEL’İN SEÇİMİ-SEÇİM MİMARİSİ

David Bork/ HANGİ AİLE İÇİN ÇALIŞMAK İSTERDİNİZ?

Ali Özgenç / İNOVASYONU HAYATA GEÇİRMEK

 Mehmet Gerz / PİYASALARDA ABD DALGALANMASI


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz