Capital 2017 Temmuz başlıkları

İşte Temmuz ayının başlıkları

4.07.2017 12:46:480
Paylaş Tweet Paylaş
Capital 2017 Temmuz başlıkları

KAPAK

HAYIRSEVER 50 LİDER

Türkiye’nin en “hayırsever” 50 liderini belirledik. 2016’da bağışlarını artıran hayırseverler, “Önemli olan ‘en zengin’ olmak değil ‘gönlü zengin’ olmak” vizyonuyla hareket ediyor.

SÖYLEŞİ

“YENİ MARKA DEĞİL, YENİ ÜLKE BAKIYORUZ”

Pladis CEO’su Cem Karakaş, yeni yatırımlara devam ettiklerini belirterek “Artık yeni marka almayız, yeni coğrafya ve ülke getirecek alımlara yöneleceğiz” diyor.

 “2023 HEDEFİMİZ 30 MİLYAR DOLAR”

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, gelecek yıl taşınmanın ardından 2023 hedeflerine odaklanacaklarını belirterek 30 milyar dolar ciro hedeflediklerini söylüyor.

“GLOBAL ÜRETİCİ MARKASI OLACAĞIZ”

Ciroyu 2 katına çıkarmak isteyen Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya, “Markaların tüm ihtiyaçlarını tek bir noktadan karşılayacak global bir üretici markası olacağız” diyor.

“SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK DEV FIRSAT YARATACAK”

İş ve Sürdürülebilir Kalkınma Komisyonu Başkanı Mark Malloch-Brown, iş dünyasına 4 ana sektörde insanlığın da hayrına dokunacak 12 trilyon dolarlık 60 fırsatın ipuçlarını verdi.

 

ARAŞTIRMA

DENGE ARAYIŞI

Arz talep dengesizliği pek çok sektörde önemli sorun haline geldi. Yaptığımız araştırmaya göre hazır giyimden gayrimenkule kadar 18 sektörde arz talep dengesizliği arttı.

İLK FİYAT EROZYONU!

 Hemen her sektörde ilk fiyattan satış oranı düştü. Beyaz eşya, otomotiv gibi bayi ağırlıklı sektörlerde ise liste fiyatından satılan ürün neredeyse yok gibi…

SIKI TAKİP LİSTESİ

CEO’ların “asla değişmeyen” konularını araştırdık. Büyüme hedefi, kârlılık, inovasyon ve müşteri odaklılık CEO’ların ajandasında değişmeyen 6 madde olmaya devam ediyor.

HIZ HESABI DEĞİŞİYOR!

5 yıl öncesine göre şirketler ne kadar hızlandı? Yaptığımız araştırmaya göre en fazla hızlanma üretim süresi ile hızlı tüketim ürünlerinin satış noktasından rafa ulaşma süresinde yaşandı.

 

 

YÖNETİM

YENİ NESİL BAĞIMSIZLAR!

Eski CEO’lar, bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak karşımıza çıkmaya başladı! Uzmanlara göre önümüzdeki dönemde daha fazla sayıda CEO’yu yönetim kurullarında göreceğiz.

SANDBERG’DEN ACIYI YENME REHBERİ

Facebook’un 2 numarası Sheryl Sandberg, eşinin trajik kaybının ardından acıyla nasıl baş etmeyi nasıl öğrendiğini “Option B” adlı kitabında anlatıyor.

BAŞKANIN A TAKIMI

CEO’ların en yakınında çalışan ekipler şirketin başarısında kritik öneme sahip. Türkiye’nin en başarılı A takımlarından 7’sini mercek altına aldık.

KELEBEK’İN YENİDEN DOĞUŞU

Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, 5 yıl önce satın aldığı “Kelebek” için “O kadar güçlü markaydı ki cilalamak yetti” diyor.

 

 

FİNANS/BORSA

TEK HANE ENDİŞESİ!

Geçen yılı, rekor bir kârla kapatan bankacılık sektörünün bu yılı yüzde 25-30 net kârla kapatacağı düşünülüyor. 2018’de ise net kârda tek haneli büyüme bekliyor.

“3 YILDA 3 KAT BÜYÜYECEĞİZ”

2020’de aktif büyüklükte 2 milyar TL’ye ulaşmayı hedefleyen Azerbaycan merkezli PASHA Bank’ın genel müdürü Cenk Eynehan, “3 yılda 3 kat büyümeyi planlıyoruz” diyor.

TERK HESABI TUTTU MU?

BES’te cayma oranının yüzde 50-60 arasında gerçekleşmesi bekleniyor. Bunu değiştirmek iseyen şirketler ise otomatik katılımcıların caymasını engellemek için canla başla çalışıyor.

 

 

KONJONKTÜR

BÜYÜMEDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK TARTIŞMASI

İlk çeyrekte büyümenin beklentilerin üzerine çıkarak yüzde 5 olarak gerçekleşmesi büyümenin sürdürülebilirliği konusunda tartışma yarattı.

 

 

RICHARD BRANSON

PROJEKSİYON

KİTAP

İNSANLAR

ŞİRKET DOKTORU

10 SORU

İŞ’TE ANADOLU

MEDIAPULSE

PAZARLAMA

ZİRVE YOLU

FINANCE SUITE

KİŞİSEL YATIRIM

 

 

 

GÖRÜŞLER

Ian Bremmer/ G- SIFIR DÜZENİ KALICI MI?

Mehmet Öğütçü/ DOĞAL GAZI HER YERDEN ALABİLİRİZ AMA

Al Ries/TEK BİR YAKLAŞIM YOK

Yiğit Kulabaş/FIRSATIN ADI PSD2

David Bork&Tamas Kurti /EŞİMİN AKLINI KAYINPEDERİM ÇELMİŞTİ

Ali Özgenç / TÜRKİYE’DEN START-UP MANZARALARI

Mehmet Gerz /PİYASALARIN ÖNGÖRÜLEMEYEN İYİMSERLİĞİ


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz