Capital 2018 Nisan başlıkları

işte Nisan ayının başlıkları...

2 NİSAN, 20180
Paylaş Tweet Paylaş
Capital 2018 Nisan başlıkları

KAPAK 

YENİ NESİL LİDER NASIL OLMALI? 

Coca-Cola Company Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent’le prensiplerini, kişilik özelliklerini konuştuk. Kent’in genç yöneticilere tavsiyelerini kaçırmayın!

SÖYLEŞİ 

“YERELDEN YÖNETİMİ ÖNE ÇIKARACAĞIZ” 

“Son 20 yılın çoğunu gelişmekte olan piyasalarda geçirdim” diyen GE’nin yeni CEO’su John Flannery, şirketin merkezden uzakta yönetilmesi sonucuna vardığını söylüyor.

“BÜYÜMEK İÇİN YENİ OYUNCU LAZIM” Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, 3 yıldır 1 milyon düzeyinde seyreden otomotiv pazarının büyümesi için “yeni oyuncu” girişinin gerektiğini belirtiyor.

40 YILIN TANIĞI

15 yıldır BSH Türkiye İcra Kurulu Üyesi olarak yürüttüğü görevi bu yılın başında bırakan ve emekli olan Roni Grünberg ile Türk beyaz eşya sektörünün gelişimini konuştuk

ARAŞTIRMA 

NE KADAR MÜMKÜN? 

15 sektörü kapsayan “zam” araştırmamız sektörlerin bu yıl yapması gereken fiyat artışlarıyla “yapabileceklerini” kıyaslıyor. Aradaki fark bazı sektörlerde 80 puana kadar çıkıyor.

29 SEKTÖRÜN AÇIK KARNESİ

Capital 29 sektörün cari açık karnesini belirledi. En fazla açık veren sektörler arasında kimya ile makine yer alırken ihracatın yüksek olduğu hazır giyim ve otomotiv cari fazla verdi.

POTANSİYEL HESAPLARI 

Bankacılıktan bilişime kadar Türkiye’de pek çok sektör potansiyelinin altında kalıyor. Peki bu pazarlar gerçek potansiyeline nasıl ve ne zaman ulaşabilecek? İş liderleri yanıtladı…

YENİ BÜYÜME HESAPLARI

22,5 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşması beklenen bilişimde rekabet kızıştı. Sektörün büyük oyuncuları sektör ortalamasının üzerinde büyüyerek pazar paylarını artırmayı hedefliyor.

 

ÖZEL BÖLÜM

DİJİTAL

AKILLI KİMYA

MIT

GELECEK&TRENDLER

 

YÖNETİM 

İKNANIN YENİ BEDELİ

Belirsizliğin artmasıyla yönetici transferlerinde ücretler yükseldi. Geçmişte yüzde 15-20 düzeyinde farklara el sıkışan taraflar, şu anda yüzde 30-40’ları telaffuz ediyor.

“EN KRİTİK KONU YETENEK BOŞLUĞU”

Bireylerin 4 yılda bir yeteneklerinin yüzde 30’unu kaybettiğini söyleyen Addeco Group CEO’su Alain Dehaze bu durumun yenileme ihtiyacını artırdığını belirtiyor.

ÇEŞİTLİLİK ÖNCÜLERİ!

Global çaptaki son araştırmalar çeşitlilik içeren takımların yüzde 87 oranında daha iyi iş kararları aldığını gösteriyor. Peki, Türkiye’de şirketlerin çeşitlilik politikaları ne durumda? 

 

FİNANS

18 CEO’NUN 2017 KARNESİ

18 banka CEO’sunun 2017 performansını inceledik. Bankacılıkta 2017’nin en başarılı CEO’ları açık ara Gao Xiangyang, Osman Arslan, Servet Taze ve Ömer Mert oldu. 

PTT’NİN 2023 PLANI

PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik 2023’e kadar 15 bin noktaya ve 100 bin çalışana ulaşmayı hedeflediklerini söylüyor. 

“REKABET YÜKSEK KÂR MARJI DÜŞÜK”

Leasingde rekabetin yüksek kâr marjının düşük olduğunu söyleyen İş Leasing Genel Müdürü Mehmet Karakılıç, 2018 sonunda sektörün 6,3-6,5 milyar dolar hacme ulaşacağını belirtiyor.

“DEĞERLEMEDE BİST-100 CAZİP”

Değerleme olarak BİST-100’ün cazip olduğunu söyleyen Yapı Kredi Portföy Genel Müdürü Emir Alpay, büyüme verilerine bağlı olarak olumlu performansın devamını bekliyor.

KONJONKTÜR 

CARİ AÇIĞA DİKKAT! 

Cari açıktaki yükseliş, önümüzdeki aylarda da sürecek gibi görünüyor. Uzmanlara göre bu yükseliş ekonomide aşırı ısınmaya işaret ediyor ve tehlike yaratıyor.

 

RICHARD BRANSON

KİTAP

PROJEKSİYON 

NEVZAT AYDIN 

İNSANLAR

ŞİRKET DOKTORU

10 SORU

PHILIP KOTLER 

FUTURE TECH

DİJİTAL CEO

İŞ’TE ANADOLU

ZİRVE YOLU 

MEDIAPULSE 

FINANCE SUITE

KİŞİSEL YATIRIM

 

YAŞAM

EXPAT

 

GÖRÜŞLER

Ian Bremmer/ DAHA İYİ BİR LİDERLİK İHTİYACI

Mehmet Öğütçü/ YABANCI SERMAYE NE MELEK NE ŞEYTAN

Yiğit Kulabaş/ İŞİN GELECEĞİ

Al Ries/“TEK KANALA ODAKLANIN”

John Davis/ YENİ NESİL LİDERLERDEN SOSYAL SORUMLULUK DERSLERİ...

Ali Özgenç / GELECEĞİN İNSAN-BİLGİSAYAR İLETİŞİMİ

Mehmet Gerz / MOODY’S AÇIKLAMASINA OBJEKTİF BAKIŞ


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.