Capital 2018 Ocak başlıkları

İşte Ocak ayının başlıkları...

2 OCAK, 20180
Paylaş Tweet Paylaş
Capital 2018 Ocak başlıkları

KAPAK 

NE KADAR SAĞLIKLI? 

Bankacılıktan hazır giyime 24 sektörde yaptığımız araştırma “sağlıksız” büyümeye yol açan nedenleri ortaya koyuyor. İlk sırada ise artan maliyetler ve düşen kâr marjları bulunuyor.

SÖYLEŞİ 

“FON ŞİRKETİ OLMAK İSTİYORUZ”

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, uzun vadede holdingi farklı sektörlerde kârlı şirketler geliştirip satan bir fon haline getirmeyi hedefliyor.

“İKİNCİ TAV’I YARATACAĞIZ”

“İkinci TAV’ı yaratmak üzere yola çıktık” diyen TAV Havalimanları Holding CEO’su Sani Şener, gelecek 5 yılda İstanbul’da kaybettikleri EBİTDA’yı yerine koyacaklarını söylüyor.

“3 ALANA ODAKLI BÜYÜYECEĞİZ”

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün “Önümüzdeki dönemde dijitalleşme, akıllı ulaşım çözümleri ve inovasyon olmak üzere 3 alana odaklanacağız” diyor.

YENİ CEO’NUN BÜYÜME PLANI

Koç Sistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca, nesnelerin interneti ile 5 yıl sonra 150 milyon sensörü yönetecek düzeye geleceklerini söylüyor.

ARAŞTIRMA 

‘İHTİYAT’ ZAMANI! 

CEO Club üyesi 120 CEO’yla yaptığımız CEO Profil 2018 anketimize göre, Türk iş dünyası 2018 yılına 2017’den daha olumlu bakıyor. Ancak CEO’lar ihtiyatlılığı da elden bırakmıyor.

GLOBAL TAKİP

Dünyaya açıldıkça CEO’ların takip ettiği göstergeler de artıyor. Boşanma oranlarından elektrikli araçlara liderlerin ajandalarına yön veren küresel indikatörleri araştırdık.

 

ÖZEL BÖLÜM

GÜÇLÜ TÜRKİYE

KURUMİÇİ GİRİŞİMCİLİK

MIT TECHNOLOGY REVIEW

AKILLI KİMYA

GELECEK&TRENDLER

 

YÖNETİM

YENİ ÜCRET GERÇEKLERİ 

2018’de Türkiye’nin en büyük şirketleri yüzde 9-10 bandında zam yapmayı planlıyor. Eğer zamlar bu seviyelerde gerçekleşirse uzun zamandır ilk kez ücret artışları enflasyonun altında kalmış olacak.

İKİNCİ KUŞAK NASIL DEĞİŞTİRDİ?

Ziya ve Baver Özalp kardeşler, bir aile şirketi olan Martaş’ın dönüşümünü anlattı. Özalp kardeşler, kendilerini “patron” değil, “yönetici ortak” olarak tanımlıyor.

EN ZOR PAZARLIK

İş hayatındaki en zor pazarlıkları araştırdık. Şirket satın alma ve ortaklık süreçleri en zorlu pazarlıklara sahne olurken bunları fiyat ve yönetici ücretlerindeki pazarlıklar izliyor.

FİNANS/BORSA

YÜKSELİŞ RİSKLİ Mİ?

Kredilerin mevduata oranı 2012’den beri yükseliyor. Uzmanlara göre bu trend devam ederse bankalar global şoklara kırılgan hale gelebilir.

“HER ALANDA BÜYÜYEBİLİRİZ”

Sektördeki büyümenin iş birlikleriyle geleceğini söyleyen ALJ Finansman Genel Müdürü Nilüfer Günhan, 2018 için yüzde 12-13 büyüme bekliyor.

BÜYÜME HESABI

Sigorta şirketlerinin yöneticileri kişi başı harcanabilir gelirin artması ve genç aktif nüfusun yükselen sigorta bilinciyle önümüzdeki dönem için büyüme hesabı yapıyor.

YAŞAM

“BUTİK KAHVE MEKANIM”

 

KONJONKTÜR 

HIZLI BÜYÜME NASIL SÜRER?

2017’deki hızlı büyümenin 2018’de de sürdürülebilmesi için son 5 yılda yoğunlaşan siyasi istikrarsızlığın aşılması gerekiyor.

RICHARD BRANSON

KİTAP

NEVZAT AYDIN 

PROJEKSİYON 

İNSANLAR

ŞİRKET DOKTORU

10 SORU

İŞ’TE ANADOLU

PHILIP KOTLER 

MEDIAPULSE 

ZİRVE YOLU 

FUTURE TECH

FINANCE SUITE

KİŞİSEL YATIRIM

 

GÖRÜŞLER

Ian Bremmer/ 2018’E YÖN VERECEK 4 POLİTİK EĞİLİM

Yiğit Kulabaş/ YARININ İNSANI

Al Ries/ PAZARLAMANIN YENİ KURALLARI

Mehmet Öğütçü/ TÜRKİYE-ÇİN İLİŞKİLERİNDE SIÇRAMA MÜMKÜN MÜ?

John Davis/ CEO DEĞİŞİKLİĞİNDE RALPH LAUREN’DEN NELER ÖĞRENEBİLİRİZ?

Ali Özgenç / EKİBİNİZE NASIL İLHAM VERİRSİNİZ?

Mehmet Gerz / BORÇLA BÜYÜDÜK


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.