Capital 2018 Temmuz başlıkları

İşte Temmuz ayının başlıkları...

2.07.2018 11:59:000
Paylaş Tweet Paylaş
Capital 2018 Temmuz başlıkları

KAPAK 

“EN BÜYÜK GIDA ŞİRKETİ OLACAĞIZ”

2006’da kurduğu Chobani’yi, 5 yılda 1 milyar dolarlık ciroya ulaştıran Hamdi Ulukaya, bundan sonraki hedefinin ABD’nin en büyük gıda şirketini yaratmak olduğunu söylüyor.

 SÖYLEŞİ

“YATIRIM SEVİYORUZ BÜYÜMEYE DEVAM”

“Yatırıma devam” diyen Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, en büyük motivasyonlarından birinin toplum refahına katkı sağlamak olduğunu söylüyor. 

“AFRİKA İÇİN MÜKEMMEL ZAMAN”

McKinsey&Company’nin Afrika-Çin iş ilişkileri lideri Irene Yuan Sun, Türk iş dünyasına sesleniyor: “Şu an Afrika’ya gitmek ve büyüme dalgasını yakalamak için doğru zaman.”

“FIRSATLAR ÇOK HEDEFİMİZ DÜNYA”

CCN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çeçen’in hedefinde, CCN Holding’i global markaya dönüştürmek ve 2027 yılına kadar 10 bin yataklı dev bir kurum olmak var.

ARAŞTIRMA 

İYİLİĞİN ÖNCÜLERİ

Capital Dergisi olarak bu yıl 6’ncı kez “Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı” araştırmasını hazırladık. Listenin ilk üç sırasında Koç Ailesi, Ferit Şahenk ve Fuat Tosyalı yer alıyor.

TEHLİKE VAR MI?

Yükselen kurlar, finansman sıkıntısı, azalan talep, uzayan vadeler… İş dünyası bu cendere içinde iş yapmaya çalışıyor. Büyüklerin aksiyon planı hazır. Ancak asıl risk küçüklerde…

TAHAMMÜL 1 AYA İNDİ!

Hızlı tüketim ürünlerinde verimsiz mağazaya tahammül, 2-3 aya kadar düştü. Memnun olunmayan çalışanda ise sürenin kimi sektörlerde yarı yarıya inmiş olması dikkat çekici…

EN VEFALI YATIRIM!

Anadolu’nun çeşitli kentlerinden çıkıp gelmiş başarılı bu patronlar, memleketlerine yaptıkları “vefa” yatırımlarını Capital’le paylaştı.

BÜYÜK START!

Dev şirketler, “start up’larla” yakın temas kuruyor. Bu yeni dünyaya girmek için start up’larla ortak ürün veya hizmet geliştiriyor, ortak oluyor ya da onları satın alıyorlar.

 YÖNETİM 

YENİ MÜDÜR NE KAZANIR?

Günümüzde ilk kademe yönetici maaşları aylık 5-17 bin TL arasında değişiyor. Ücretlerde en avantajlı sektörlerin başındaysa bilişim, ilaç, finans, otomotiv, enerji ve hızlı tüketim geliyor.

YENİ NESİL ÜYE ZAMANI!

Sina Afra Defacto’ya, Gülsüm Azeri ise Tekfen Holding’e bağımsız üye şapkasıyla katkı sağlıyor. Onlar gibi pek çok isim, bambaşka sektörlerde deneyimlerini paylaşıyor.

İDEAL ZAMAN TAKTİKLERİ! Daniel H. Pink, yeni kitabı “Ne Zaman? Mükemmel Zamanlamanın Bilimsel Sırları”nda,  doğru zamanlamanın neden bir sanat değil, bir bilim dalı olduğunu savunuyor.

“KARAKTER DEĞİL, OLGUNLUK ÖNEMLİ”

Avrupa’nın önde gelen liderlerinin koçu olarak tanınan Alan Watkins, “Liderin karakteristik özelliği sorunu çözmez. Konu; liderin ne kadar olgun olduğu” diyor.

FİNANS

KGF’DEN “YENİ” KATKI

KGF ve Nefes kredileri ile bankalar, pek çok yeni müşteri kazandı. Büyüklerde her 4 KGF müşterisinden 1’i yeni.

“GÜÇLÜ YANLARIMIZI GELİŞTİRECEĞİZ” Alternatifbank Genel Müdürü Kaan Gür, 5 yıl için hedeflerinin, “Bankanın aktif büyüklüğünü 60 milyar TL’ye taşımak” olduğunu söylüyor.

“SİGORTALI ARTMIYOR REEL BÜYÜME ZOR”

Axa Sigorta’nın yeni CEO’su Yavuz Ölken, bu yıl hayat dışında reel büyüme beklemiyor. “Nisan ayıyla birlikte trafik dışı alanlarda bir miktar duraksama gözlemliyoruz” diyor.

YAŞAM

“VETERAN KATEGORİDE YARIŞMAK İSTİYORUM”

EXPAT

KONJONKTÜR 

YENİ HÜKÜMETİN AJANDASI

Seçimler bitti… Yeni hükümet ekonomide pek de parlak bir tablo devralmıyor. Enflasyon, cari açık gibi bir an önce çare bulunması gereken birçok konu var.

 

RICHARD BRANSON

KİTAP

PROJEKSİYON

İNSANLAR

NEVZAT AYDIN 

ŞİRKET DOKTORU

10 SORU

İŞ’TE ANADOLU

JOHN DAVIS

FUTURE TECH

DİJİTAL CEO

ZİRVE YOLU 

AL RIES

MEDIAPULSE 

FINANCE SUITE

KİŞİSEL YATIRIM

 

ÖZEL BÖLÜM: SOSYAL MEDYA 

VADİ’DEN NE ÖĞRENDİM? İş dünyası, dünyanın girişimcilik merkezi olan Silikon Vadisi’ni sık sık ziyaret ediyor. Orada görüp öğrendikleri ise bakış açılarını ve iş modellerini etkiliyor.

“STRATEJİK İŞ ORTAĞIYIZ”

Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş, eskiden sosyal medya pazarlamasıyla şirketlerin odağında olan platformun, bugün stratejik iş ortağı haline geldiğini söylüyor.

ÖZEL BÖLÜM

MIT

AKILLI KİMYA

GELECEK&TRENDLER

 

GÖRÜŞLER

Ian Bremmer/ İRAN SENARYOLARI

Mehmet Öğütçü/ TANAP ve TÜRK AKIM SONRASI MANZARA

Yiğit Kulabaş/ GELECEĞİN MESLEKLERİ VE ÖĞRENME

Ali Özgenç / BUGÜNKÜ YAŞANTIMIZI İNOVASYONA BORÇLUYUZ

Mehmet Gerz / SEÇİM SONRASININ GÜNDEMİ


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz