Capital 2019 Aralık başlıkları

İşte Aralık ayının başlıkları...

3.12.2019 10:44:000
Paylaş Tweet Paylaş
Capital 2019 Aralık başlıkları

KAPAK 

BEĞENİ LİGİNDE BÜYÜK HAREKET

19 yıldır düzenlenen “İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında bu yıl da Koç Holding zirvede. Listede Arçelik ikinci, Eczacıbaşı Topluluğu ise üçüncü sırada yer alıyor.

SÖYLEŞİ 

“100 BİNLERİN HAYATINA DOKUNDUK”

Anadolu Grubu’nun kurucularından Kamil Yazıcı, kurdukları vakıfla 100 binlerce insanın hayatına dokunduklarını belirtiyor. Yazıcı’nın başarı formülü ise iyi ortaklıklar kurmak.

“5 YILDA 5 KAT BÜYÜRÜZ”

Temsa’nın yeni CEO’su Aslan Uzun, 2018’i zararla kapatmış olan şirketi 100+ adını verdiği stratejiyle 5 yılda en az 5 kat büyütmeyi planladığını söylüyor.

“DİPTEN ÇIKIŞ ZAMANI”

“Bu yıl, dibi gördük şimdi çıkış zamanı” diyen Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, 2020’de gayrimenkul sektöründe toparlanma beklediğini belirtiyor.

AMAZON’UN TÜRKİYE PLANI

Amazon Avrupa Büyümeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Alex Ootes, Türkiye’yi büyük bir fırsat olarak gördüklerini belirterek “Burada uzun vadeli olacağız” diyor.

ARAŞTIRMA

“31” ŞİRKET NASIL BAŞARDI?

Son 10 yıldır, kesintisiz en beğenilen şirketler listesinde ilk 3’te yer alan şirketleri araştırdık. 23 sektörün zirveden inmeyen şirketleri Akçansa, Enka ve Migros oldu.

TEMKİNLİ BEKLEYİŞ

Yatırımlarda temkinli bekleyiş sürüyor. Elzem olmayanlarla yeni yatırımlar durduruluyor. CEO ve iş insanları en erken 2020 ortası ve sonrasında yatırımların hızlanacağını belirtiyor.

BÜYÜK KAYIP!

Capital olarak sanayiden hızlı tüketime kadar farklı sektörlerde en fazla kâr kaybının yaşandığı segmentleri araştırdık ve kârların en fazla eridiği alanları tespit ettik.

ZOR DÖNEMDE ESNEK YAKLAŞIM

Bu ay 2020 bütçelerini bitirmeyi hedefleyen CEO’lar, enflasyonunun yüzde 12’lerden tek haneli rakamlara inmesini; dolar ve Euro kurunda ise enflasyon oranında artış öngörüyor.

EN KEYİFLİ DÖNEMİM

Nafi Güral’dan Yüksel Mermer’e iş dünyasının önde gelen temsilcilerine iş yaşamları boyunca en keyifli çalıştıkları dönemleri sorduk, yanıtı araştırmamızda…

ÖZEL BÖLÜM

MIT

Akbank Özel Bölüm

 YÖNETİM

 ZİRVEDE DEĞİŞİM HIZLANDI

Son 1 yılda Capital500’deki en büyük 100 şirketin 22’sinin CEO’su değişti. Bir yıl öncesine göre CEO sirkülasyonu yüzde 30’un üzerinde arttı.

 CEO’LAR MUTLU MU?

Türkiye’deki üst düzey yöneticiler ne kadar mutlu? Blithe Enstitüsü’nün yaptığı araştırmaya göre ortalama bir CEO, ortalama bir çalışandan 270 kat daha mutlu.

 YÖNETİM ZOR YILIN KAZANANLARI 

Türkiye’nin en başarılı 30 pazarlama yöneticisini belirlediğimiz araştırmamızda fark yaratan CMO’lar, daralan talep ortamında tüketici iç görüsünü en iyi okuyanlar oldu.

FİNANS

 BANKALARIN 2020 HESAPLARI

Bankaların 2020 yılı için güçlü büyüme hesapları var. Sektörün önde gelen oyuncularının büyüme stratejileri ise uzmanlaştıkları alanlara göre farklılaşıyor. 

 YENİ MÜŞTERİ PEŞİNDE

Leasing, otomotiv, yenilebilir enerji, plastik sektörlerine odaklanırken faktoringte TL işlemlerde tedarik finansmanı heyecan uyandırıyor.

 “TES’LE ÖLÇEK 2’YE KATLANIR”

Allianz Yaşam ve Emeklilik ile Allianz Hayat ve Emeklilik şirketlerinin Genel Müdürü Taylan Türkölmez, “TES ile beklentimiz, mevcut fon ölçeğinin en az iki katına çıkması” diyor.

KONJONKTÜR 

CARİ AÇIKSIZ BÜYÜME 

Türkiye’nin aşırı ithalata bağımlı bir üretim yapısı var ve bunu 3 yılda değiştirmek mümkün görünmüyor. Bunu değiştirmek en azından 15-20 yıl sürecek uzun vadeli planlamayla mümkün.

 

RICHARD BRANSON

PROJEKSİYON 

KİTAP

İNSANLAR

NEVZAT AYDIN

10 SORU

AL RIES

ZİRVE YOLU 

İŞ’TE ANADOLU

DİJİTAL CEO

FINANCE SUITE

KİŞİSEL YATIRIM


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz