Capital 2019 Haziran başlıkları

İşte Haziran ayının başlıkları...

10.06.2019 11:32:000
Paylaş Tweet Paylaş
Capital 2019 Haziran başlıkları

KAPAK 

ZOR YIL PLANLARI 

Türkiye’nin en büyük 41 büyük holdinginin büyüme karnesini araştırdık. Ekonominin daralacağına yönelik beklentilerin arttığı 2019’da, devler büyümede daha temkinli.

 SÖYLEŞİ 

TELEKOM’UN KÜRESEL HEDEFİ 

Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, yılsonunda gelirde yüzde 15-16’lık bir büyüme beklediklerini ve minimum 4,6 milyar TL’lik bir yatırıma imza atacaklarını söylüyor.

KOÇ’UN ENERJİDE YENİ PLANI

Koç Holding Enerji Grubu Başkanı Yağız Eyüboğlu yatırıma ve büyümeye devam ettiklerini belirterek petrokimya tesisi yatırımı için ön çalışma yaptıklarını söylüyor.

“TEKLİF YAĞIYOR, AMA ODAĞIMIZDA YOK”

 Tasarımla büyümek istediklerini söyleyen Şölen’in CEO’su Elif Çoban, “Çok sayıda ortaklık ve yurt dışında yatırım teklifi alıyoruz ancak odağımızda bu yok” diyor.

ARAŞTIRMA

FABRİKA YARIŞI!

Türkiye’de en fazla fabrikası olan 35 grubu sıraladık. İlk 3’te Yıldız Holding, Anadolu Grubu ve Koç Topluluğu bulunuyor. 35 grubun toplam fabrika sayısı ise 900’ü geçmiş durumda.

BÜYÜME ARAYIŞI

Perakendeciler 2019’da yurt dışında büyümeyi hedefliyor. Araştırmamıza katılan 18 perakendecinin 12’si, yeni mağazalarının yüzde 50’sinden fazlasını dışarıda açacak.

BÜYÜK SAFARİ

13 büyük Türk şirketinin Afrika’ya yaptığı yatırım tutarı 10 milyar dolara ulaştı. Bölgede büyümeyi hedefleyen gruplar, mağaza ve üretim tesisi yatırımlarına yoğunlaşıyor.

YÖNETİM 

ÇEVİK EKİP DÖNÜŞÜMÜ!

İş dünyasının hedefi çevik şirkete dönüşmek. Çevik şirketler yaratıkları çevik takımlarla üretim hızını 3 kat artırıp proje hazırlama süresini ise 6 ay kısaltıyor.

VERİMLİLİK FORMÜLLERİ

Murat Ülker’den Feyhan Yaşar’a kadar iş dünyasının önde gelen isimleri güne ilk başladıkları andan noktaladıkları son dakikaya kadar adım adım verimlilik rutinlerini anlattı.

DAHA FAZLA “KADIN ÜYE”

Son 5 yılda yönetim kurullarındaki kadın üye sayısındaki değişimi araştırdık. Halka açık şirketlerde kadın üye sayısı artarken bağımsız kadın yönetim kurulu üye sayısı yüzde 80 arttı.

 FİNANS

“UFAK DOKUNUŞLA İYİYE GİDEBİLİRİZ”

Leasingde küçülmenin devam ettiğini belirten Yapı Kredi Leasing Genel Müdür Fatih Torun “2019 sonu ve 2020 başı bir pozitif trend olur diye bekliyoruz” diyor.

YENİ DALGA HEYECANI!

Finansta satın alma yoluyla şirketler hem pazarda büyüklüklerini artırıyor hem hedeflerini daha yükseğe taşıyor. Önümüzdeki dönemde de bu trendin devam etmesi bekleniyor.

 KONJONKTÜR 

RESESYONDA UZAMA TEHLİKESİ 

Türkiye’de resesyonlar genelde dört çeyrek sürüyor. Ancak bu seferki resesyonun daha uzun sürebileceği endişeleri var.

ÖZEL BÖLÜM

MIT

Akbank Özel Bölüm

GELECEK&TRENDLER


RICHARD BRANSON

PROJEKSİYON 

KİTAP

İNSANLAR

ŞİRKET DOKTORU

NEVZAT AYDIN

10 SORU

İŞ’TE ANADOLU

ZİRVE YOLU 

AL RIES

DİJİTAL CEO

ADV PLUS

FINANCE SUITE

KİŞİSEL YATIRIM

 YAŞAM

EXPAT

GÖRÜŞLER

Ian Bremmer/ Güvensizlik ve öfke çemberi yeni teknolojilerle kırılabilir mi?

Yiğit Kulabaş/ Platform ekonomisi

Thomas Frey / “Cepleri boşaltacağımız bir yaşam tarzına doğru gidiyoruz”

Jack Welch/ Organizasyonunuzdaki en büyük hırsız

Ali Özgenç / ExO Şirketler

Mehmet Gerz / Piyasalarda güvensizlik devam ediyor


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz