Capital 2019 Mart başlıkları

İşte Mart ayının başlıkları

1 MART, 20190
Paylaş Tweet Paylaş
Capital 2019 Mart başlıkları

KAPAK

SORUMLUKTA EN “İYİLER” 

14’üncüsü gerçekleşen Capital Kurumsal Sosyal Sorumluluk Araştırması’na göre bu yıl hem halk hem iş dünyasının nezdinde “en sorumlu şirket” Koç Holding oldu. Rahmi Koç, iş dünyasının gözünde, Güler Sabancı ise halk nezdinde “En sorumlu lider” seçildi.

SÖYLEŞİ 

BALİ’DEN YENİ DÖNEM

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, 2018’de kredi talebin daraldığını ve kredilerin yapısının değiştiğini söylüyor. 2019’da ise ikinci yarıda toparlanma bekliyor.

GÜRİŞ’İN BÜYÜME ARAYIŞI 

Güriş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Müşfik Yamantürk, yeni dönemde enerjinin yanı sıra tarım ve madencilikte de büyüyeceklerini söylüyor.

“RİSK ALMADIK AGRESİF BÜYÜMEDİK”

Yurt dışına odaklandıklarını belirten Roman İcra Kurulu Başkanı Suzan Toplusoy, “Piyasa daraldığında ayağımızı yere basıp bekledik. Agresif büyümedik, risk almadık” diyor.

“ZORLUKLARA KATLANDIK, KAZANDIK”

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Türkiye’nin ilk insansız hava aracının üretim hikayesini anlattı.

 

ARAŞTIRMA

GÖNÜLLERİN LİDERLERİ! 

Şirketlerin KSS projeleriyle ulaştıkları kişi sayısı önemli bir performans göstergesi… 53 şirketle yaptığımız araştırma bunların 41 milyondan fazla kişiye ulaştığını gösteriyor.

CEO’LARIN KSS  YAKLAŞIMI

Eğitim, sağlık, çevre, cinsiyet ve istihdam gibi alanlarda yaşanan sorunlara çözüm üretmeye çalışan liderlerin amacı “iyi şirket” kavramını oturtarak, şirket itibarına katkı sağlamak.

TALEP ENDİŞESİ! 

26 sektörde talep daralmasını inceledik. Araştırmamıza göre otomotivde yüzde 35, beyaz eşyada yüzde 17, PC’de yüzde 33,5, ipotekli konutta ise yüzde 41 oranında daralma yaşandı.

UMUT VAR MI?

 İş dünyasının moralini bozan pek çok zorluk var. Ancak bugüne kadar çok sayıda krizi atlatan liderlere göre risklerin yanında fırsatlar da devam ediyor.

CFO’NUN ZOR SINAVI

Finansal zorlukların arttığı bu dönemde CFO’lar, hangi konulara odaklanıyor? Şirketleri için hangi finansal araçları kullanıyor, nasıl yöntemler geliştiriyor? Yanıtı CFO araştırmamızda!

YÖNETİM

TERFİ KARARI NASIL ALINIYOR?

Geçmişte patronunun ya da bir üst yöneticinin inisiyatifinde geçekleşen terfilerde artık çok “aşamalı” süreçler uygulanıyor. Hedef en yetenekli çalışanı en doğru pozisyona yerleştirmek.

YÖNETİM

YENİ DÖNEM KURALLARI

2018’de yaptıkları hataları yenilemek istemeyen CEO’lar 2019 için kendilerine “iyi yönetim” planları hazırladı. Yapılan listelerde ilk sırada finans ve verimlilikle ilgili konular bulunuyor.

LOGO ÖMRÜ NE KADAR?

Türkiye’nin önde gelen markaları bugüne kadar kaç kez logolarını yeniledi? Yaptığımız araştırma teknoloji şirketlerinde yenileme süresinin kısaldığını gösteriyor.

FİNANS

KAMU FARKI!

2018’de sektöre damga vuran kamu bankalarının 2019’da da bireysel yeniden yapılandırmalar, KOBİ tarafındaki desteklerle lokomotif olmayı sürdürmesi bekleniyor.

“YÜZDE 20 BÜYÜME GERİ GELECEK”

 Koçfinans Genel Müdürü Yeşim Pınar Kitapçı, “Finansman şirketlerinin son 4 senede yıllık yüzde 20 büyüme temposunu geri kazanacağını tahmin ediyorum” diyor.

RAKİP HEYECANI

En büyük 10 özel bankanın pazara hakim olduğu tedarikçi finansmanının hacmi Türkiye’de 4,5 milyar dolara ulaşırken gelecekte faktoringde ana ürün haline dönüşeceği öngörülüyor.

“PORTFÖY AĞIRLIĞI  TL’DE OLMALI”

TEB Portföy Genel Müdürü Seli Yazıcı, “TL güçlü kalmaya devam edecek, portföyün ağırlığı TL varlıklarda olmalı” diyor. Hisse senedi tarafında ise ihracat ağırlıklı şirketleri öneriyor.

YAŞAM

EXPAT

ÖZEL BÖLÜM

MIT

AKBANK YATIRIM

GELECEK&TRENDLER

KONJONKTÜR  

ENFLASYONU DÜŞÜRME FORMÜLÜ

Enflasyonda düşüşün yolu sıkı para politikasında yatıyor. Peki bu politika hem enflasyonu düşürüp hem de ekonomide genişletici etkiler doğurabilir mi?

RICHARD BRANSON

PROJEKSİYON

KİTAP

İNSANLAR

ŞİRKET DOKTORU

NEVZAT AYDIN

10 SORU

İŞ’TE ANADOLU

ADV PLUS

DİJİTAL CEO

AL RIES

ZİRVE YOLU

FINANCE SUITE

KİŞİSEL YATIRIM

GÖRÜŞLER

Ian Bremmer/ VENEZUELALILAR İÇİN GÜZEL GÜNLER YAKIN MI?

Yiğit Kulabaş/ EKRANPEREST

Jack Welch/ MİSYON VE DEĞERLER OYUNU DEĞİŞTİRİR

Thomas Frey / E- TİCARETTE DORUK NOKTASI TEORİSİ

Ali Özgenç / ÖĞRENMEKTEN ASLA VAZGEÇME

Mehmet Öğütçü/ LONDON ENERGY CLUB'TAN MESAJLAR

Mehmet Gerz / SEÇİM ÖNCESİ PİYASALAR SAKİN


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.