Capital 2019 Nisan başlıkları

İşte Nisan ayının başlıkları...

1.04.2019 13:03:000
Paylaş Tweet Paylaş
Capital 2019 Nisan başlıkları

KAPAK 

“KÜÇÜK”TEHLİKE! 

Küçük şirketlerin sayısı azalıyor… Son 1 yılda küçük oyuncuların, hazır giyimde yüzde 40’ı, inşaatta yüzde 25’i, otomotiv, akaryakıt ve seramikte yüzde 20’si oyun dışı kaldı.

 SÖYLEŞİ 

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK PROJESİ 

Eczacıbaşı Holding Başkanı Bülent Eczacıbaşı, ajandasındaki en önemli projeyi Capital’e anlattı. Eczacıbaşı, “Batı ve Doğu arasındaki eksik köprüleri kurmak istiyoruz” diyor.

“KÜRESEL OTOMOBİL MARKASI YARATACAĞIZ”

Yerli otomobil projesinin liderliğini yürüten Gürcan Karakaş, akıllı arabanın akıllı fabrikadan çıkacağını belirterek “Yaptığımız araç hem Türkiye hem yurt dışında satılabilecek” diyor.

“PAZAR YARATAN” İNOVASYON MUCİZESİ

Capital’in sorularını yanıtlayan “yıkıcı inovasyon” kavramının mucidi Prof. Clayton Christensen, “Yoksulluk kader değildir, pazar yaratan inovasyonlarla aşılabilir” diyor. 

“TÜRK MARKASIYLA GLOBAL OLACAĞIZ”

Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, “Dünyada bir Türk markası olarak var olmak istiyoruz. Bu yatırımları çocuğa kalsın diye değil, ülkeye kalsın diye yapıyoruz” diyor.

“YENİ ALANLARLA HIZLI BÜYÜDÜK”

Gençlere yönelik konsept mağazalar açmayı planlayan Penti Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kariyo, “İyi ki yeni alanlara girmişiz, tüm kategorilerde açık ara pazar lideri olduk” diyor.

 ARAŞTIRMA 

HEDEFTEKİ ŞİRKETLER! 

İçinde bulunduğumuz kritik dönemde stratejik yatırımcılar finansalları güçlü ve üretimde söz sahibi şirketlerle ilgileniyor. Ortaklık ve satın alma teklifleri gelen şirketler araştırmamızda!

KÖTÜ KARAR STRATEJİLERİ!

CEO’lara son dönemde aldıkları kötü kararları sorduk. Bunların başında yurt dışına açılmada geç kalmak,  kuru ve büyümeyi iyi yönetememek, ayağını yorganına göre uzatmamak var.

İLK MAĞAZA UNUTULUR MU?

Boyner’den İpekyol’a, Koton’dan Sarar’a, Penti’den Özdilek’e kadar Türkiye’nin önde gelen markalarının yola ilk çıkış ve ilk mağaza hikayelerini araştırdık.

YÖNETİM 

SADELİK RÜZGARI! 

134 üst düzey yöneticinin katıldığı Organizasyonda Sadeleşme Anketi Türkiye’de kademe azaltan şirketler olsa da şemanın pek değişmediğini, bürokrasinin azaldığını gösteriyor.

LİDERLERİN PİŞMANLIĞI

Liderlere işte başarı yolunda ilerlerken yaptıkları büyük fedakarlıkları sorduk. Ortak görüş “Başarılı olmak muhteşem bir şey, fakat büyük fedakarlık gerektiriyor” oldu.

 ÇOK BİREYE ÇÖZÜM ZAMANI

Aile şirketleri sayıları giderek artan aile üyelerinin yaşayabileceği sorunları bertaraf edebilmek için aile anayasasıyla şirkete katılım şartlarını yeniden belirliyor.

FİNANS

“HAREKET BAŞLADI, NORMALE DÖNÜYORUZ”

2019’un bankacılık trendlerini konuştuğumuz TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, “Sektör yavaş yavaş normale dönüyor” diyor.

DALGALI YIL NASIL GEÇTİ?

Banka genel müdürlerinin performans karnelerini çıkardık. Kaan Gür, Namık Ülke ve Temel Güzeloğlu bankalarını kârlılıkta da en iyi oranlara ulaştırmayı başardı.

“18 ŞİRKETİ KALDIRACAK PİYASA YOK”

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Uğur Erkan, sektörde çıkış trendinin giderek yavaşladığını ve yılın ikinci yarısında pozitife döneceğini belirtiyor.

KONJONKTÜR 

İSTİKRAR PROGRAMININ TAM ZAMANI 

Döviz kurlarındaki sıçrama, enflasyondaki yükseliş, ekonomideki küçülme, işsizlikteki tırmanış ve bütçe açığındaki artış, istikrar programına olan ihtiyacı ortaya koyuyor.

 ÖZEL BÖLÜM

MIT

AKBANK FİNTEK

GELECEK&TRENDLER

 

RICHARD BRANSON

PROJEKSİYON

KİTAP

İNSANLAR

ŞİRKET DOKTORU

NEVZAT AYDIN

10 SORU

İŞ’TE ANADOLU

ADV PLUS

DİJİTAL CEO

AL RIES

ZİRVE YOLU

FINANCE SUITE

KİŞİSEL YATIRIM

 

YAŞAM

EXPAT

 

GÖRÜŞLER

Ian Bremmer/ Demokrasiler Ne Kadar Zemin Kaybetti

Yiğit Kulabaş/ Şimdiki Zamanın Geleceği

Thomas Frey / Bir Çocuğun Gözüyle Geleceği Anlamak

Ali Özgenç/ Tarımda İnovasyon

Jack Welch/ İnsan Kaynakları Departmanı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Mehmet Gerz / Seçim Öncesi Dövizdeki Artışın Nedenleri


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz