Capital 2023 Şubat başlıkları

İşte Şubat ayının başlıkları...

6.02.2023 14:49:280
Paylaş Tweet Paylaş
Capital 2023 Şubat başlıkları

KAPAK 

50 GLOBAL KADIN LİDER

SÖYLEŞİ 

 “MEVCUDU KORUYACAĞIZ” 

10 yılda ihracatı 3 kattan fazla artırdıklarını söyleyen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdürü Erdoğan Şahin, “Büyümemizi devam ettirerek mevcudu korumak istiyoruz” diyor.

 

YENİ CEO’NUN KATLAMA PLANI

Her alanda 2 kat büyüme beklentisiyle görevi devralan Şölen’in yeni CEO’su Erdoğan Çoban, bu yıl yurt içi ve yurt dışı satışlarda yüzde 25 büyümeyi hedeflediklerini söylüyor.

“YURT DIŞI FIRSATLARI TAKİP EDİYORUZ”

Türkiye’nin en büyük çelik boru üreticilerinden Erciyas Holding’in icra kurulu başkanı Emre Erciyas, “Çelik sektöründe yurt dışı satın alım fırsatlarını takip ediyoruz” diyor.

ARAŞTIRMA

BÜYÜMENİN YENİ ROTASI 

CEO’ların önceliği mevcudu korumak ve büyüme yaratacak fırsat alanlarını tespit etmek. Yurt dışı ağırlıklı büyüyen pek çok sektörde büyümenin itici gücü iç pazara kayıyor.

 YERİNİ KORUMA TAKTİKLERİ

Pek çok sektör lideri yeni döneme değişen tüketici davranışlarını ve pazarı iyi okuyarak girdi. Pazar paylarında son 5 yılda büyük bir erime yaşamamış olmaları da bunun kanıtı.

EVE GİRME YARIŞI!

Enflasyonla hanehalkı geliri her geçen gün düşerken markalar da haneye giriş yarışında! Tüketicinin “ucuz fiyat, yüksek kalite” beklentisi, yeni dönemin kurallarını belirliyor.

YÖNETİM 

 BAĞLILIKTA MÜTHİŞ EROZYON 

Çalışan bağlılığı alarm veriyor! Şirketlerde 5 yıl ve üzeri çalışan oranı 2015’e göre 10 puan düşmüş durumda. Uzmanlara göre değişen alışkanlıklar, farklı fırsat arayışı bağlılığı azaltıyor.

 

“EFSANE”LERDEN MÜKEMMELLİK FORMÜLÜ 

CEO Excellence kitabının yazarları Carolyn Dewar, Scott Keller ve Vikram Malhotra mükemmel CEO’ların ortak özelliklerini 8 başlıkta topladı. Efsane CEO’lardan mükemmel CEO olma formülleri yönetim sayfamızda.

FİNANS

 KÜÇÜKLER NEDEN YAVAŞLADI?

10 yılda bankalar liginde büyük değişim yaşandı. En büyüklerin payı bir miktar azalırken en büyük kayıp küçükler liginde yaşandı. Orta ligdeki 4 bankaysa payını artırmayı başardı.

 “MÜŞTERİMİZİN ‘EN İYİ 2’NCİ BANKASI’ OLACAĞIZ”

Odaklandıkları her alanda çok iyi büyüdüklerini söyleyen Odeabank Genel Müdürü Mert Öncü, “Müşterimizin en iyi ikinci bankası olmak istiyoruz” diye konuşuyor.

 MÜŞTERİ ARANIYOR!

Finans sektörünün hedefinde “yeni müşteriler” var. Faktoring, leasing ve finansman şirketlerinde uzaktan müşteri ediniminin hayata geçmesi ve müşteri sayılarının yüzde 10-15 artması öngörülüyor. 

 “KOBİ’LER İÇİN VAZGEÇİLMEZ OLACAĞIZ”

KOBİ’ler için vazgeçilmez olacaklarını söyleyen Tam Finans Genel Müdürü Hakan Karamanlı, “2023’te harekete geçireceğiz, tarım finansmanında da olacağız” diyor.

 KONJONKTÜR 

2023 NE GETİRECEK?

2023’ü seçim öncesi ve sonrası olarak iki farklı döneme ayırmamız gerekiyor. Bu ayki konjonktür sayfalarımızda seçim öncesi beklentilere yoğunlaştık.

RICHARD BRANSON

PROJEKSİYON 

KİTAP

İNSANLAR

ON SORU

THOMAS FREY

İŞ’TE ANADOLU

DİJİTAL CEO

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

ZİRVE YOLU 

FINANCE SUITE

KİŞİSEL YATIRIM

GÖRÜŞLER

Ian Bremmer/ Maksimum Xi

Yiğit Kulabaş/ Üretken yapay zeka

Ali Özgenç/ Sürdürülebilirlik, ESG, inovasyon

Mehmet Gerz / ABD piyasalarında 2023 beklentileri

Mehmet Öğütçü/ 2023’ün jeopolitik riskleri

INFOCARD

YAŞAM

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz