Capital / Eylül 2014

İşte konu başlıkları...

10.10.2014 15:35:520
Paylaş Tweet Paylaş
Capital / Eylül 2014
KAPAK
ZİRVE AYNI, LİSTE HAREKETLİ!
Türkiye’nin en güçlü 30 is insanı listesinde ilk 3’te Mustafa Koç, Murat Ülker ve Güler Sabancı var. Bu yıl, listeye ilk kez girenler Ali Sabancı ve Haluk Dinçer oldu.

ARAŞTIRMA

YENİ KORUMA REÇETELERİ
Sağlıklı büyümeyi hedefleyen işadamlarının dalgalanmalardan korunmak için reçeteleri birbirinden farklı. Kimi insan kaynağına kimi ise masrafa odaklanıyor.

GELECEKTE NASIL OLACAK?
Geleceğin güçlü insanları bugünkünden farklı olacak... Geleceğin güçlülerinin profilini araştırdık. Kuvvetli ilişki ağı, fark yaratan olmak güçlülerin ilk özellikleri arasında.

LİDERLİK NASIL GELDİ?
Birçok kategoride pazar liderleri değişti. Yeni dönemde pazar lideri olan 19 markanın başarısında pazarı ve müşteriyi iyi analiz etmeleri etkili oldu.

YENİLEME HEYECANI
Mutfaktan banyoya, cep telefonundan bulaşık makinesine kadar 20 farklı sektörde ürün yenileme süreleri azaldı. 5 yıl önceye göre yenileme sürelerinde büyük fark var.

SÖYLEŞİ
“BİR SONRAKİ TRENİ YAKALAYACAĞIZ”
TÜSİAD’ın yeni baskanı Haluk Dinçer, yeni görevinde ilk röportajını Capital’e verdi. Dinçer, en büyük önceliğinin hükümetle iliskileri normallestirmek olduğunu söylüyor.

“RADARIMIZ AÇIK FIRSAT PEŞİNDEYİZ
Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, bölgede etkin bir oyuncu olmak için arayışlarının sürdüğünü söylüyor ve ekliyor: “Radarımız açık.”

“GENİŞLEME İMKANLARINA BAKIYORUZ”
Aygaz Genel Müdürü Yağız Eyüboğlu, “Kârlı bir şirketiz. Genişleme fırsatlarına bakıyoruz” diyor. Eyüboğlu’na göre 10 yıl sonra şirketin portföyünde doğalgaz ve LPG başı çekecek.

“HER İŞİN İÇİNE SOSYAL MEDYA DAHİL OLACAK
Harvardlı işletme profesörü Mikolaj Jan Piskorski’yle sosyal medyadan nasıl kâr edileceğini konuştuk. Piskorski’ye göre kâr yaratamayan “like”ların bir anlamı yok.

YÖNETİM
C’LERİN YENİ PROFİLİ
Şirketlerin üst düzey yönetiminde müthiş bir değişim yaşanıyor. Eskiye göre gençleşen C level yöneticiler, daha dinamik ve Y kuşağının dilinden daha iyi anlıyor.

KAYIP ALARMI!
Rekabetin en yoğun olduğu sektörlerde müşteri kayıpları da artıyor. Sadakat programlarıyla müşterilerini elde tutmaya çalışan şirketler müşteri kaybında en az fireyi vermeyi amaçlıyor.

10 KEZ DAHA ETKİLİ BÜYÜME MÜMKÜN MÜ?
Fütürist Yuri Van Geest’e göre rakiplere göre 10 kat daha etkili büyümenin yolunun amaçları belirleyip doğru topluluklar yaratmaktan geçiyor.

CEO’NUN KRİTİK SORUSU
CEO’lar mülakatlarda yöneticilere birbirinden ilginç sorular yöneltiyor. Çocuğunuz var mı? Bana iş dışında ne öğretebilirsin? Hayalin ne gibi sorulara hazırlıklı olmakta fayda var.

FİNANS
5 YILDIZLI SEKTÖRLER
Finans dünyasının 5 yıldızlı sektörlerini belirledik. Önümüzdeki dönemde finans sektörünün büyümeyi hedeflediği sektörlerin başında enerji, turizm, tarım ve sağlık bulunuyor.

“MÜTEVAZI BANKAYIZ, BÜYÜK İDDİAMIZ YOK”
Altı ay önce göreve gelen Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç, kitle bankacılığından ziyade satış ve müşteri odaklı bankacılık hedeflediklerini söylüyor.

YENİLERİN OYUN PLANI
BES’te pazara yeni giren oyuncuların iddialı hedeflerini araştırdık. Hemen hepsinin önümüzdeki 5 yıl için iddialı planları var. Faizsiz emeklilik kulvarı da atılım içinde.

“SEKTÖRÜN SORUNU SERMAYE BASKISI”
Katılım Bankaları Birliği Başkanı ve Türkiye Finans Genel Müdürü Derya Gürerk, “Katılım bankalarının büyüme potansiyeli var ama en büyük sorun sermaye baskısı” diyor.

KONJONKTÜR
DÖRDÜNCÜ ERDOĞAN DÖNEMİ
Erdoğan, başbakanlık yaptığı 3 dönemin sadece ilkinde ekonomide iyi bir performans gösterdi. Erdoğan’ın 4’ün döneminde de ekonominin seyri iyi olacak gibi görünmüyor.

GÖRÜŞLER
lan Bremmer / RUSYA, BATI VE JOKER ÇİN.
David Bork / SAATLERİ GERİYE ALMAK.........
Ali Özgenç / DÜZEN BOZAN İNOVASYONLAR
Mehmet Gerz / CARİ AÇIK DÜŞMEDEN FAİZ VE ENFLASYON DÜŞMEZ.....

RICHARD BRANSON    
PROJEKSİYON    
İNSANLAR    
ŞİRKET DOKTORU    
NASIL BAŞARDIM?    
10 SORU    
PAZARLAMA    
AL RIES     
MEDIAPULSE    
ZİRVE YOLU    
FINANCE SUITE    
KİŞİSEL YATIRIM     

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz