Verimlilik gurusu

"Bizim grubumuz şu anda endüstrideki tedarik zincirlerinin verimliliğini artırmak için kopyalanabilir bir model geliştirmekle meşgul."

28 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Verimlilik gurusu
Gazeteci Jonathan Cleese çok özel bir ziyarette bulunmaktadır. Az gelişmiş ülkelerde yaşam kalitesinin arttırılması için tasarlanmış uluslararası bir organizasyon olan Global Optimum'un İcra Direktörü ile buluşacaktır. Cleese'in ev sahibi bir projeksiyon tünelinde ona bir dizi proje göstermektedir.

Gobal Optimum'un icra direktörü Prof. Chandan Prakash, misafiri Amerikalı gazeteci Jonathan Cleese'ye, "Gelin size etrafı gezdireyim. Burası bizim sayısız özel kamera, sensör, projektör ve 3B efektlerle donatılmış sergileme alanı tünelimiz. O bir teknoloji harikası" der.

Önünde kendisine bir tünelde rehberlik yapan Prakash, Cleese'ye kendi şehrindeki bir akvaryum içindeki camdan yapılmış tünelleri hatırlatır. Küçük bir oğlan çocuğuyken sık sık bu tünellerde egzotik deniz canlılarını yakından izlemeye giderdi.

Ancak burada ne bir köpek balığı, ne bir vatoz ne de bir kablumbağa görebilmişti; onun yerine sadece manzaralar, endüstriyel tesisler ve enerji santrallerini görebiliyordu. Prof. Prakash anında misafirinin yüzündeki şaşırma ve şevkle karışık ifadeyi farketmiştir. "Daha hiçbir şey görmediniz sayılır. Sizi asıl şaşkına çevirecek şey ise benim bu görüntüler hakkında size birazdan anlatacağım hikayeler olacak. Haydi gidelim!" der.

İkisi birlikte, bu organizasyonun ziyaretçilere ve potansiyel müşterilere bu kuruluşun aslında ne yaptığını gösterme ve sergileme hizmeti veren projeksiyon tüneline girerler. Prakash, "Eminim siz de çok iyi biliyorsunuzdur ki Global Optimum kendisi için her türden altyapının optimumlaştırılması hedefini koymuştur" diyerek söze başlar.

Jonathan başıyla onaylar ve profesörün bilgi verme amaçlı söylemini kendisi şöyle tamamlar, "Global Optimum'un enerji, sağlık ve üretim gibi çeşitli alanlara yayılmış uzmanlardan oluşan gönüllü üyelerinin hepsinin tek bir ortak amacı vardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz