Aktif gençleri tercih ediyoruz

Yaşar Topluluğu’nun işe alım süreçlerini 20 yıla yakın süredir grup bünyesinde çalışan İK Direktörü Filiz Ergin’le konuştuk.

25.09.2014 20:50:080
Paylaş Tweet Paylaş
Aktif gençleri tercih ediyoruz
Filiz Ergin, 20 şirketi, 7 bin 400 çalışanı olan Yaşar Topluluğu’nun insan kaynakları direktörü. Geçen yılı 3,6 milyar lira ciroyla kapatan topluluğun işe alım süreçlerinden eğitim programlarına kadar insan kaynaklarıyla ilgili tüm süreçlerini yönetiyor. Dışarıda,n transfer yapmadıklarını, topluluk bünyesindeki tüm yöneticileri bizzat yetiştirdiklerini söyleyen Ergin,

“Bu nedenle her yıl yoğun bir yeni mezun alımı yapıyoruz, ” diyor ve ekliyor: “Üniversite döneminde staj yapmış, kulüplerde aktif görev almış yeni mezunları seçiyoruz,.” Gelecek yıl 70’inci yaşını kutlayacak olan Yaşar Topluluğu, Türkiye’nin en eski sanayi gruplarından biri.

Gıda ve içecekten boyaya, turizmden enerjiye kadar 6 farklı sektörde faaliyet gösteren grup, DYO ve Pınar markalarının da yaratıcısı. Şu anda 2 bin 700’ü beyaz yakalı olmak üzere toplam 7 bin 400 çalışanı bulunuyor.

Çalışanlarının yarısı Ykuşa-ğına mensup olan Yaşar Toplulu-ğu’nda en önemli kurallardan biri de yöneticilerin tamamını grup içinden yetiştirmek. Yaşar Topluluğu İK Direktörü Filiz Ergin, “Bu nedenle her yıl önemli oranda yeni mezun işe alımı yapıyoruz” diyor.

Ergin, yeni mezunlar arasından staj yapan, üniversitede sosyal kulüplerde aktif görev alan adayları seçtiklerini söylüyor. Yaşar Toplu-luğu’nda işe girmenin en önemli formüllerinden biri de pozitif düşünmek ve çözüm odaklı olmak. Öğrenmeye istekli olmak da işe alım süreçlerinde avantaj sağlıyor.

2013’ü 3,6 milyar TL ciroyla kapatan, 6 farklı sektörde 20 şirketi olan Yaşar Topluluğu’nun işe alım süreçlerini 20 yıla yakın süredir grup bünyesinde çalışan İK Direktörü Filiz Ergin’le konuştuk:

Kaç yıldır Yaşar Topluluğu’nda çalışıyorsunuz ?
1995yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü’nden mezun oldum. Üniversite yıllarında yaptığım stajla insan kaynakları alanında kariyerimi yönlendirmek istediğimin farkına vardım. Böylece insan kaynakları alanında kariyer yolculuğum başladı. Mezun olduktan sonra iş hayatına eğitim uzmanı olarak atıldım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz