Çalışılabilecek en iyi şirketiz

Esra Güller hedeflerinin çalışmaktan mutluluk duyulan, ayrıcalıklı bir iş yeri ortamını sürdürmek olduğu söylüyor.

1.08.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Çalışılabilecek en iyi şirketiz

Çalışan bağlılık anketimiz (SCOPE) sonuçlarına göre çalışanlarımızın istekleri, talepleri ve şikayetleri üzerine insan kaynakları olarak çeşitli gelişim alanları belirliyoruz. Gerçekleştirilen aksiyonların ve yapılan çalışmaların ölçümlenmesi ve varsa gelişim alanlarının ortaya çıkarılması, sonraki alınacak aksiyonların belirlenmesi açısından bizim için çok büyük bir önem taşıyor.

Bir çalışan iyi bir işvereni nasıl anlar?
Günümüzde markalar şirketlerin en değerli varlıkları haline geldi. Benzer şekilde “işveren markası” da bir şirketin farklılaşmasını sağlayan bir kavram. İşveren markasını kısaca işveren tarafından sunulan
fonksiyonel, ekonomik ve psikolojik yararlar paketi olarak tanımlayabiliriz. Fonksiyonel ve ekonomik yararlar, fiziksel çalışma şartları, ücret, yan ödeme, sosyal imkanlar gibi faktörleri içerir. Bu faktörler mevcut ve potansiyel çalışanların elde edebilecekleri somut yararları tanımladığı için işveren tercihlerini etkiler. Psikolojik yararlar ise insanların öz kimliklerini koruma, kişisel imajlarını geliştirme ya da kendilerini ifade etme gibi ihtiyaçlarına cevap verir. Burada organizasyonun amacı, değerleri, kaliteye verdiği önem, işin sağlayacağı saygınlık gibi psikolojik unsurlar ön plana çıkar.

AXA kültürüne uygun bir çalışanın özellikleri nelerdir?
AXA Sigorta kültürünün odağında “güven ve başarı”nın yattığına inanıyoruz. Bu kültürün derinine indiğinizde daima kendini geliştiren, takım içinde uyumlu, birbirini destekleyen, teşvik eden, profesyonel, yenilikçi, kendine güvenen, başarma isteği yüksek kişiler olduğunu görüyoruz.

Şirketinizin değerleri neler ve bunları çalışanlara nasıl aktarıyorsunuz ?
Şirket değerlerimiz: Sözünde durmak, takım ruhu, gerçekçilik, hayal gücü ve yaratıcılık, profesyonellik... İşe yeni başlayan çalışanlarımız için düzenlediğimiz oryantasyon programları kapsamında kurum kültürü eğitimi veriyoruz. Eğitmenimiz misyonumuzu ve şirket değerlerini gerçek vaka çalışmalarıyla çalışanlarımıza aktarıyor. Temel şirket değerlerimiz, çalışanlarımızın günlük iş yapış şekillerinin ayrılmaz bir parçası. Şirketin üst yönetim kadrosu ve kültür elçisi çalışanlarımız aramıza yeni katılanlara rol model oluyor. Açık kapı politikası ve güçlü iletişim sayesinde her konuda şeffaf ve adil yaklaşımımız aramıza yeni katılan çalışanlarımız tarafından da kısa sürede fark ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz