Fırsat dolu 25 yarışma

STK’lar ve meslek örgütleri de sosyal ve sektörel amaçlarına ulaşmada gençleri çok önemsiyor.

1 MART, 20100
Paylaş Tweet Paylaş
Fırsat dolu 25 yarışma

TEB tarafından gelenekselleştirilen yarışmanın amacı, yaratıcı – yenilikçi gençlerle, onların fikirleri ve projeleri ile buluşmak. Ayrıca TEB bu yarışmayla üniversite öğrencilerinin iş dünyası ile yakınlaşmalarına katkıda bulunmayı amaçlıyor. Geliştirilecek ürün ve hizmetlere öğrencilerin de katılımını sağlamayı hedefliyor. Katılımcılara finans sektörüne yönelik yaratıcı fikir ve projelerini hayata geçirme fırsatı tanıyan yarışmaya katılabilmek için herhangi bir bölümde üniversite öğrencisi, sektörde beş yıl deneyimli profesyonel ya da TEB müşterisi olmak yeterli. Yarışma çerçevesinde, dereceye giren öğrencilere her yıl onları teşvik edecek, yenilikçilik yaratıcılık düşüncesini destekleyen ödüller veriliyor. Geçen yıl ilk üçe giren öğrenciler Silikon Vadisi seyahati kazandı. Bu yıl ilk üçe giren öğrenciler ise Bahçeşehir Üniversitesi’nde ücretsiz MBA yapma fırsatına erişecek. Ayrıca ilk üç dereceye girenler; birinciye 10.000 TL, ikinciye 5.000 TL ve üçüncüye 3.000 TL olmak üzere para ödülünün de sahibi olacak. Yarışmayla ilgili detaylı bilgiye www.icatcikar.com adresinden ulaşılabilir.

ÇE­LİK­TEN KA­ZA­NIN
Borusan Mannesmann Boru, Türk Yapısal Çelik Derneği’yle birlikte PROSteel Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması’nı düzenliyor. Tüm üniversitelerin mimarlık ve inşaat mühendisliği öğrencileri, ekipler oluşturarak yarışmaya katılabiliyor. Her ekipte en az bir mimarlık ve bir inşaat mühendisliği bölümü öğrencisi olması gerekiyor. Ekip üye sayısında ise üst sınır yok. İsteyen öğrenciler, www.prosteel.org sitesinde bulunan mesaj panosuna mesaj bırakarak da ekip oluşturabiliyor. Katılımcılardan belirli bir konu çerçevesinde proje hazırlamaları, yaratıcı çözümler geliştirmeleri bekleniyor. Bu yıl 10’uncusu düzenlenen PROSteel 2010 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması’nda konuyu öğrenciler belirleyecek. Projeler yarışmanın amaçlarıyla ilişkili şekilde, öğrencilerin uygun görecekleri yer ve kapsamda geliştirilebilecek. Öğrenciler www.prosteel.org web sitesinde yer alan formu doldurarak yarışmaya başvurabilir. PROSteel elemeleri sonucunda birinci olacak ekibe 5.500 TL, ikinci ekibe 3.500 TL ve üçüncü ekibe 2.500 TL tutarında para ödülü verilecek. Bu ödüllerin yanı sıra bir ekibe de 5.000 TL tutarında Borusan Mannesmann Boru Özel Ödülü verilecek. Tasarımlarında en az yüzde 50 oranında Borusan Mannesmann Boru ürünü kullanan ekipler bu ödülü almaya hak kazanacak.

TÜM AV­RU­PA’DAN  KA­TI­LIM BEK­LE­NİYOR
Schindler Mimarlık Yarışması, Avrupa çapında mimarlık öğrenimi gören öğrencilerin tümüne açık. Yaş, sosyal durum ve fiziksel yeteneklerden bağımsız olarak tüm kent sakinlerinin ihtiyaçlarını dikkate alarak, kentsel alanları yeniden tasarlamaya teşvik eden bir mimarlık yarışması. Yarışma Avrupa üniversitelerinde okuyan tüm son sınıf öğrencilerine açık. Bireysel katılım olabildiği gibi üniversite olarak da yarışmaya katılabilmek mümkün. Schindler Mimarlık Yarışması’nın ilki 2003 yılında, Avrupa Engelliler Yılı’na katkıda bulunmak amacıyla yapıldı. 2003 yılından bugüne yarışmanın alan ve ülkeleri değişse de ana tema hep “Herkes için Erişim” oldu. Şehir planlama ve mimari alanların projelendirilmesini kapsayan yarışmada, geleceğin tasarımcılarından ayrıca engelli kişilerin rahatça ulaşımı için çözümler üretmeleri de bekleniyor. Schindler Türkiye Genel Müdürü Mete Zadil, yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerin Schindler Yarışması web sitesi www.schindleraward.com’da bulunan online başvuru formunu doldurmaları gerektiğini söylüyor. Yarışmaya son başvuru tarihi 30 Nisan 2010. 30 Temmuz 2010 da projelerin sunumu için son tarih. Ödül İsviçre’de tüm finalistlerin bir araya getirildiği bir törenle veriliyor. Birinci olan proje 25.000 Euro, ikinci olan proje 15.000 Euro ve üçüncü olan proje ise 10.000 Euro ile ödüllendiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.