Fırsat dolu 25 yarışma

STK’lar ve meslek örgütleri de sosyal ve sektörel amaçlarına ulaşmada gençleri çok önemsiyor.

1.03.2010 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Fırsat dolu 25 yarışma
Pek çok şirketin ve kurumun gözü üniversite öğrencilerinin üzerinde. Şirketler iddialı hedeflerini gerçekleştirebilmek için yeni yetenekler peşinde koşuyor. Çeşitli meslek birlikleri de sektörlerini yükseltecek vizyonun, gücün gençlerde olduğunun farkında. Tüm şirketler, sektörel örgütler ve sivil toplum kuruluşları hedeflerini gerçekleştirmek için tutkulu, etkili, açık fikirli ve yeniliklere açık gençlere ihtiyaç duyuyor. Üniversite gençliğine ulaşmak için de en etkili yollardan biri olarak yarışmaları görüyorlar. Metalden çimentoya, mobilyadan halıya pek çok sektörde onlarca şirket ve sosyal sorumluluk misyonuyla hareket eden çeşitli STK’lar yıllardır amaçlarına ulaşmak için yarışmalar, proje günleri düzenliyor. Üniversite öğrencilerine ulaşmak için yarışmalarla da yetinmeyip üniversitelerdeki aktivitelere konuşmacı olarak katılıyor ve deneyimlerini onlarla paylaşıyorlar. Üstelik ödüller de geniş bir yelpazede çeşitlilik gösteriyor. Para ödülü de var, yurtdışı eğitim fırsatı da… Ya da belki de en önemlisi staj fırsatları ve iş garantisi…
Genç Capital, araştırmalarının sonucunda 26 önemli yarışmayı tespit etti.
İşte üniversite öğrencilerinin katılımını bekleyen yarışmalar ve vaat edilen ödüller…

BE­TON VE Çİ­MEN­TO­DA İNO­VAS­YON
Akçansa’nın yapı dünyasının temel malzemesi betonu ve hayal gücünü birleştiren Betonik Fikirler Proje Yarışması, betonun ve çimentonun alternatif kullanım alanları üzerine düzenleniyor. Beton ve çimentoda inovasyonu sağlayacak projeleri teşvik etmek üzere hayata geçirilen yarışmanın içeriğini ise beton ve çimentonun kullanımının yaygınlaştırılması ile bu iki malzemenin çevreye değer katması ve sürdürülebilir rekabet üstünlüğü sağlaması oluşturuyor. Bu yıl ilki düzenlenen Betonik Fikirler Proje Yarışması gençleri beton ve çimentoyu kullanarak yaratıcılıklarını gün yüzüne çıkarmaya, çevre ve toplum bilinci içerisinde fikirler üretmeye davet ediyor. Ayrıca yarışmanın bir de sosyal sorumluluk ayağı var. Akçansa, yarışmaya katılan her bir genç için TEMA'ya ağaç bağışlayacak. Şirket bu yarışmayla geleceğin mimar ve mühendisleri ile kuracağı bağın temellerini şimdiden atmak arzusunda. Yarışmaya inşaat mühendisliği ve mimarlık bölümlerinin 2, 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri ve yüksek lisans öğrencileri katılabiliyor. Detaylı bilgilere www.akcansa.com.tr adresinden ulaşılabilir.

AM­BA­LAJ­DA İS­TİH­DAM FIR­SA­TI
Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin 5 yıldır düzenlediği Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması tasarım eğitimi alan Türk öğrencilerin ambalaj tasarımı alanında proje geliştirmelerini teşvik etmeyi amaçlıyor. Ambalaj Sanayicileri Derneği Başkanı Kurt Kuruç, yarışmayla ilgili olarak ‘Tasarımcılar ve tasarımcı adayları arasında ambalaj sektörüne ilginin artırılmasını hedefliyoruz. Üniversite sanayi işbirliğine katkı sağlıyoruz” diye konuşuyor. Kuruç yarışmayı kazananları tam zamanlı istihdam, donanım bağışı, araştırma fonu ve deneyim paylaşımıyla ödüllendirdiklerini dile getiriyor.  Yarışma, üniversitelerin grafik tasarım ile endüstri ürünleri tasarımı veya endüstriyel tasarım bölümlerinde lisans veya yüksek lisans düzeyinde eğitim gören tüm öğrencilerin katılımına açık. Diğer bölümlerde okuyan öğrenciler yarışmaya bireysel olarak katılamıyor ancak grafik tasarım ile endüstri ürünleri tasarımı veya endüstriyel tasarım bölümlerinde eğitim gören öğrencilerle birlikte grup oluşturarak katılabiliyor. Yarışmanın duyurusu her yılın başında 2’nci dönem başlamadan önce yapılıyor. Son teslim tarihi olarak dönemin sonu hedefleniyor.

KA­ZA­NAN­LA­RA ÜC­RET­SİZ MBA
TEB bu yıl “TEB Akıl Fikir Yarışması”sloganı ile 3’üncü kez gençlere yaratıcı fikirlerini paylaşma fırsatı veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz