İşe alımda bireyi ön planda tutuyoruz

Mercedes-Benz Türk’te yükselmek isteyen geçlerin sabırlı olması gerektiği uyarısını yapıyor. Mercedes-Benz Türk İK Direktörü Salih Ertör, şirketinin İK stratejilerini ve gençlere bakışlarını şöyle anlattı:

29.03.2014 21:39:530
Paylaş Tweet Paylaş
İşe alımda bireyi ön planda tutuyoruz

Bu iletişim de çoğu zaman onları yurtdışındaki başka görevlere motive edebiliyor. Böyle istekler olduğunda bir yol bulmaya çalışıyoruz. Onun haricinde yine merkezden bize ‘job posting” dediğimiz uluslararası görevlendirme ihtiyacı geldiğinde, bu ihtiyaçlara uygun olarak organizasyon içerisinde dağılım yapıyoruz.

Ya da bazen çalışanları iyi tanıdığımız için yurtdışında onlara uygun bulduğumuz işleri teklif ediyoruz. Şu anda bizdeki expat sayısı 15 civarında ama yurtdışına gönderdiğimiz Türklerin sayısı daha fazla diyebiliriz.

Gençler Mercedes-Benz Türk’te yükselmek için ne yapmalı?
Burada işe alındıktan sonra azimli bir şekilde sürdürülebilir performans gösteren yükselir. Değerlere ve kültüre de uyumlu bir davranış sergilemeli ve biraz da sabırlı olmalı. “Şu kadar süre içerisinde ben terfi etmeliyim, yoksa başka arayışlara girerim” dememesi lazım.

"ELEMAN SEÇER GİBİ STAJYER SEÇİYORUZ"
İHTİYACIMIZ BELLİ

Minimum 3 yıllık planlama içerisinde bizim personel ihtiyaç planımız, nitelik ve nicelik açısından belli oluyor. Yani daha baştan hem sayıyı biliyor hem de ihtiyacımız olan kişilerin niteliklerini tanımlıyoruz. Hedefimiz de üretim programına, satıştaki büyümeye veya diğer servislerdeki ihtiyaca uyan elemanları uygun nitelikte ve uygun zamanda temin etmek oluyor.

Bu ihtiyaç zaten belli olduğu için stajyer alım programımızı da baştan ona uygun düzenliyoruz. Daha çok istihdam etmek istediğimiz veya ihtiyacımız olan bölüm ve fonksiyonlara daha fazla stajyer temin ediyoruz. Yani eleman seçer gibi stajyer seçiyoruz, hem de aynı enstrümanlarla...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.