İstihdamda 2017 planları hazır

2017 yılı için birçok şirket istihdam planlarını netleştirmiş durumda...

20.02.2017 14:36:230
Paylaş Tweet Paylaş
İstihdamda 2017 planları hazır
BUSE ÖZEN BOYNER GRUP ORGANİZASYONEL GELİŞİM MÜDÜRÜ
"İşe alımlar artış gösteriyor"
ÇALIŞAN SAYIMIZ

oyner Grup olarak 8 grup şirketimizle perakendenin farklı alanlarında perakende formatlarında hizmet veriyoruz. Şu anda toplam çalışan sayımız 10 bin civarında. 2016 yılında farklı pozisyon ve illerde yaklaşık 2 bin kişi işe aldık. 2017 yılında da yaklaşık olarak bin yeni istihdam yaratmayı hedefliyoruz. Satış kadrolarına lise ve üniversite mezunlarını davet ediyoruz.
YENİ ROLLER OLUŞUYOR
Ülkemizde perakende sektörü hızla gelis¸irken, gençler için de önemli kariyer fırsatları ortaya çıkıyor. Boyner Grup çok dinamik bir yapıya sahip. Hem holding bünyesinde hem grup şirketlerinde inovatif kültürümüz sebebiyle sürekli yeni roller oluşuyor. Yeni pozisyonlar veya mevcut göreve ek sorumluluklar son yıllarda oldukça gündemde. Teknik CRM rollerinin yanı sıra müşteri deneyimi yöneticisi, servis geliştirme müdürü gibi çeşitli görevler var.
GELİŞİM OLANAKLARI

Omni-channel perakendecilik anlayışı ile hayatımıza giren birçok teknoloji ve lojistik unvanı var. Ayrıca markalarımızın e-ticaret ve mobil siteleri ile Morhipo.com ve Hopi sayesinde birçok yeni rolle de tanıştık. Kullanıcı deneyimi geliştirme, dijital pazarlama yöneticiliği, bilgi güvenliği yöneticisi, sosyal medya uzmanlığı gibi... Gençler istedikleri her alanda kendilerini geliştirebilir, başvuru yapabilirler.

SEMRA AKMAN BORUSAN GRUP İNSAN KAYNAKLARI BAŞKANI
"İşe alımlar artış gösteriyor"
YENİ MEZUNA ÖZEL PROGRAM

Borusan Grubu şirketleri kapsamında 2016 yılında bugüne kadar yaklaşık bin 100 yeni çalışanımız aramıza katıldı. 2017 istihdam rakamları için ise grup şirketlerimizde stratejik iş hedefleri doğrultusunda planlama çalışmaları devam ediyor. Yeni mezun alımlarını ayrı bir program kapsamında yürütüyoruz. Her yıl “Yeni Nesil Yetenek” programı kapsamında potansiyeli yüksek genç yetenekleri bünyemize katıyoruz. Bu program kapsamında her yıl aramıza yaklaşık 10 Yeni Nesil Yetenek katılıyor. Bu program dışında, yıl içerisinde yürüttüğümüz uzman yardımcısı pozisyonlarında da yeni mezun adaylarımızı değerlendiriyor ve aramıza katıyoruz.
KIDEM ORTALAMASI YÜKSEK
Borusan güçlü çalışan bağlılığı seviyesine paralel olarak kıdem ortalaması yüksek bir şirket. Dolayısıyla alımlarımızın büyük bölümünü büyüme hedeflerimizden kaynaklanan kadro artışları oluşturuyor. Son dönemde yeni yatırımlarımız arttığı için işe alımlar bu doğrultuda artış gösteriyor ancak global ve bölgesel olarak yaşanan tüm ekonomik dalgalanmaların elbette Türkiye’deki tüm sektörlerde yansımaları oluyor. Yatırımların yavaşlaması ya da bekletilmesi gibi aksiyonların alınmasının ilk etkisi işe alımlarda düşüş olarak gerçekleşiyor.
PROFİL HEDEFİ

Borusan Grubu’nda, onursal ve kurucu başkanımız Merhum Asım Kocabıyık’tan ilham alarak geliştirdiğimiz girişimci iş kültürünü kurumsal kültürümüzün ayrılmaz bir parçası haline getirmek gibi bir stratejik hedefimiz bulunuyor. Bu hedefimiz risk almaktan çekinmeyen, hızlı ve esnek aksiyon geliştirme becerisine sahip, yaratıcı, farklı ve çözüm geliştirmeye odaklı, inovasyon ve yeni ürün geliştirmeye tutku derecesinde bağlı bir çalışan profilini gerektiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz