Küresel deneyim

Kültürel farklılıklara saygılı genç küresel liderler yetiştirmek için genç yetenekleri seçip yurtdışındaki ofislerine gönderiyor.

1.08.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Küresel deneyim

YURTDIŞI TECRÜBESİ
Projenin iletişim planlamasını gerçekleştirmek için tüm ING çalışanları arasında “bir banka” sinerjisini yaratmaya odaklandım. Bu proje ile ilk defa uluslararası bir çalışma ortamında yer aldım.
FARKLI KÜLTÜR
Bu tecrübe hayatım boyunca unutmayacağım güzelliklerle karşılaşmamı, insanlar tanımamı, farklı bir kültürü öğrenmemi, uluslararası bir iş ortamında kendi potansiyelimi keşfetmemi ve geliştirmemi sağladı. SINIRLAR YOK Ayrıca yurtdışı rotasyon programımız, kurumumuzun uzun vadeli hedeflerine katkı sağlamamın yanı sıra çok uluslu profesyonel ailenin bir üyesi olduğumu bana hissettirdi. Böylece ING’de sınırların olmadığı fikrini kazandım.

BERKAY OKKAN/ORGANİZASYON, PLANLAMA VE TAŞERON YÖNETİMİ YÖNETİCİSİ
"ULUSLARARASI TECRÜBE KAZANDIM"
2 YIL ALMANYA’DA ÇALIŞTI

Mercedes-Benz Türk İK bölümündeki yaklaşık 3,5 yıllık tecrübemin ardından yurtdışı rotasyon programıyla Almanya’ya gönderildim. Nisan 2007 ile Haziran 2009 tarihleri arasında Almanya’nın Stuttgart kentinde Daimler’in otobüs kolunun merkezinde personel planlamasından sorumlu olarak çalıştım.
HIZ KAZANDIRDI
Bu süre zarfında hem ana kuruluşumuz Daimler AG’nin işleyişini, süreçlerini ve değişik görev alanlarını yakından tanıma fırsatı buldum hem de uluslararası tecrübe kazandım. Kazandığım bu tecrübe, mevcut görevimde uluslararası süreçlerin nasıl yürüdüğünü ve alınan kararların arka planını anlamamda çok yardımcı oldu. Yine Stuttgart’ta kurduğum iş ilişkileri sayesinde sorumlu olduğum süreçlerde hızlı sonuçlara ulaşabiliyorum.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz