Mini mağazalarımıza yönetici arıyoruz

Yeni formatımız, şirketimizin büyüme hedefi içerisinde öncelikli yer teşkil ediyor” diyen, CarrefourSA İnsan Kaynakları Direktörü Asena Yalınız, sorularımızı yanıtladı.

16.06.2014 18:43:290
Paylaş Tweet Paylaş
Mini mağazalarımıza yönetici arıyoruz
CarrefourSA, 2016’ya kadar 1000 mağazaya ulaşmayı hedefliyor. Şirket, büyüme planları çerçevesinde bu yıl 1000 kişiye daha istihdam sağlayacak. Ancak sektörde eğitimli personel konusunda ciddi sıkıntılar yaşanıyor. CarrefourSA insan Kaynaklan Direktörü Asena Yalınız, mini mağazalar konseptinin şirketin büyüme hedefi içerisinde öncelikli bir yer teşkil ettiğini söylüyor.

Yalınız, “Mini mağazalar, şirketimizde yetiştirmek üzere yönetici a,daylarına ihtiyaç duyduğumuz bir format” diyor. Organize perakendecilik alanının önemli şirketlerinden biri olan CarrefourSA, 250 mağazasıyla hizmet veriyor.

Her yıl binlerce kişiye iş imkanı sağlayan şirket, bu yıl 1000 kişiyi daha istihdam etmeyi planlıyor. CarrefourSA insan Kaynakları Direktörü Asena Yalınız, perakende satış organizasyonunda özellikle taze gıda alanında deneyim gerektiren pozisyonları doldurmakta güçlük yaşadıklarını söylüyor.

Perakende sektöründe mesleki eğitime sahip istihdam açığı bulunduğunu anlatan Yalınız, bu nedenle kurulan CarrefourSA Akademi ile hem sektöre nitelikli eleman yetiştirdiklerini hem de perakendede keyifli bir kariyer yolu oluşturmanın mümkün olduğunu göstermeyi amaçladıklarını anlatıyor.

Hızlı büyüme hedefi olan CarrefourSA’da özellikle yönetici pozisyonlarına ihtiyaç duyduklarını belirten Yalınız, “Şirketimizin mini mağazalar konseptinde işe başlayan bir çalışanımız, 2 kademe sonrasında yöneticiliğe adım atabiliyor. Bu yeni formatımız, şirketimizin büyüme hedefi içerisinde öncelikli yer teşkil ediyor” diyor. CarrefourSA İnsan Kaynakları Direktörü Asena Yalınız, sorularımızı şöyle yanıtladı:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz