Perakende okuluyuz

Migros Ticaret İnsan Kaynakları Grup Müdürü Olcay Yılmaz Nomak ile sektördeki ve Migros’taki fırsatları konuştuk.

1.11.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Perakende okuluyuz
Migros, 18 bin 500 kişiye istihdam yaratıyor. Şirket, İK gücünü kendi içinden yaratıyor. Bu yüzden şirket için gençler özel bir öneme sahip. Yaş ortalaması 29 olan şirkette, her yıl ortalama sezonluklar da,hil 8 bin kişi kadroya alınıyor. Şirketin insan kaynakları grup müdürü Olcay Yılmaz Nomak, “Ma,ğa,za yöneticilerimizin ve merkez alımlarımızın çok büyük çoğunluğunu yeni mezunlar oluşturuyor” diyor. Nomak, Migros’un bir perakende okulu olarak işlev gördüğünü söylüyor.

Perakende, Türkiye’nin en dinamik sektörü. Büyüme ritmi artarken istihdamın da her geçen gün daha kritik öneme sahip hale geldiğini sektörde oyuncular, nitelikli çalışanı cezbetmenin yanında yeni mezunları bünyelerine dahil ederek onlara kurum kültürünü benimsetmek konusunda önemli projeler yürütüyor. Organize gıda perakendeciliğinin en önemli oyuncularından Migros Grubu, bu konuda en atak şirketlerden. 18 bin 500 kişilik bir çalışan ordusuna sahip olan şirket, çoğunluğunu Yjenerasyonunun oluşturduğu, yaş ortalaması 29 olan bu kadroyu dinç tutabilmek için işe alımda yeni mezunlarına özel bir şans tanıyor. “Perakende sektöründe devam eden hızlı büyüme yeni mezunlar için kariyer fırsatlarını içinde barındırıyor” diyen Migros Ticaret İnsan Kaynakları Grup Müdürü Olcay Yılmaz Nomak, özellikle saha ekiplerinde yeni mezunları yoğun olarak değerlendirdiklerini söylüyor. Mezun olan ve perakende alanında kariyer yapmak isteyen adayları da yönetici unvanıyla mağazalarında görevlendirdiklerini belirtiyor. Migros Ticaret İnsan Kaynakları Grup Müdürü Olcay Yılmaz Nomak ile sektördeki ve Migros’taki fırsatları konuştuk:

Türkiye perakende sektörü hızlı büyüyor. Bu anlamda bakınca perakende sektöründe nasıl iş imkanları var? Özelde gençler için nasıl fırsatlar bulunuyor?

Perakende sektöründe devam eden hızlı büyüme, yeni mezunlar için kariyer fırsatlarını içinde barındırıyor. Genç ve dinamik bir ekibe sahip olduğumuz için özellikle saha ekibimizde yeni mezun arkadaşları yoğun olarak değerlendiriyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz