Stajdan başlayan yükseliş

Genç Capital, stajyerlikten yöneticiliğe yükselmeyi başarmış, henüz 30’larında olup kariyer basamaklarını sağlam adımlarla çıkmaya devam edenleri bir araya getirdi.

12.06.2014 15:39:210
Paylaş Tweet Paylaş
Stajdan başlayan yükseliş


Bu durumun hem iş kalitesine hem kariyer adımlarına pozitif etkisi olduğunu ifade ediyor. Peki iş dünyasında bir şirkette staj er olarak başlayıp kariyer basamaklarını tırmanmayı başaran isimler kimler? Bu deneyimin kendilerine ne tür kazanımları olduğunu düşünüyorlar? Genç Capital bu sorulara yanıt veren bir araştırma yaptı.

RENKLİ VE HEYECANLI DENEYİM
3M Kurumsal Pazarlama, İletişim ve Stratejik Planlama Direktörü Nihan Civelek, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü mezunu. Öğrencilik yıllarında uluslararası bir şirkette pazarlama alanında kariyer yapma planları kurduğunu belirten Civelek, ilk staj başvurusunu 3M’e yaptığını anlatıyor.

Kabul edilmesinin ardından onun için kariyerine yön verecek önemli bir dönem başlıyor. Stajın ilk gününden itibaren şirketin inovasyon vizyonunun hayata geçişine tanıklık ediyor. Satış ve pazarlama birimini tüm işlevi ve fonksiyonlarıyla tanıyıp deneyimliyor. Mezun olur olmaz da 3M’de pazarlama asistanı olarak çalışmaya başlıyor.

Mezuniyet töreninden yaklaşık 4 gün sonra 3M’de iş başı yaptığını anlatan Civelek, bugünlere uzanan hikayesini de şöyle paylaşıyor: “3M, 5 ana iş grubu ve bu grupların altındaki 28 aktif satış ve pazarlama bölümünden oluşuyor. Ben 11 yıl boyunca, bu bölümlerden 4 ila 6’sının pazarlamasından sorumlu oldum.

Farklı ürün grupları, farklı pazarlar ve hedef kitleleri olduğu için çok renkli ve heyecan verici bir deneyimdi. Ayrı ayrı şirketlerde çalışı-yormuşum hissini uyandırıyordu. 2013’ün haziran ayında 3M Kurumsal Pazarlama, İletişim ve Stratejik Planlama Direktörlüğü’ne atandım.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz