Stajdan başlayan yükseliş

Genç Capital, stajyerlikten yöneticiliğe yükselmeyi başarmış, henüz 30’larında olup kariyer basamaklarını sağlam adımlarla çıkmaya devam edenleri bir araya getirdi.

12.06.2014 15:39:210
Paylaş Tweet Paylaş
Stajdan başlayan yükseliş


MICROSOFT’LA YOLU NASIL KESİŞTİ?
Onur Görür için Microsoft, lise ve üniversite yıllarında her zaman hayallerinde olan şirketti. İşletme yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’nin önde gelen bankalarından birinde yönetici pozisyonu için son görüşmeye çağrılan Görür, aynı gün Microsoft’ta staj başvurusu kabul edilince hiç tereddüt etmeden Microsoft’ta staj yapmayı tercih ettiğini söylüyor.

Görür, stajı boyunca dahil olduğu projelerde hem müşteriler hem iş ortakları ile iletişim ve pazarlama alanında tecrübeler edinmiş. Ayrıca şirket içindeki diğer ekiplerle çalışarak kurumsal hayatta birden çok ekibin birlikte etkin bir şekilde nasıl çalışabileceğini deneyimleme şansı olduğunu belirtiyor.

Staj sonrasında askerlik görevi nedeniyle Microsoft’tan ayrılan Görür, sonrasında şirketle yolunun yeniden nasıl kesiştiğini şöyle anlatıyor: “Askerlik boyunca Microsoft’taki açık pozisyonları takip ettim ve yine staj yaptığım departmanda askerlik sonrası satış programları uzmanı olarak çalışma hayatına başladım.

Son iki yıldır Microsoft Ortadoğu ve Afrika’da Windows Kurumsal Pazarlama Yöneticisi olarak görev yapıyorum. Bu görevimden önce, geçtiğimiz 11 yılda Microsoft Türkiye’de Office pazarlama grup yöneticisi, Windows ve Office ürün pazarlama yöneticisi, iş ortağı teknoloji uzmanı ve KOBİ satış programları uzmanı görevlerini üstlendim.”

“BURADA BÜYÜDÜM”
Zafer Salman, 1994 yılında üniversite ikinci sınıfta yaz tatilinde biraz tecrübe kazanmak için bir şirkette staj yapmak istedi. Markaya olan sempatisi nedeniyle Rena-ult’ya staj başvurusunda bulundu ve satış departmanınnda değerlendirilmek üzere başvurusu olumlu sonuçlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz