Uluslararası liderler yetiştirmek istiyoruz

Deloitte, danışmanlık ve denetim konusunda dünyanın en büyük şirketlerinden. İK Direktörü Ebru Pilav, Genç Capital’in sorularını yanıtladı.

28.04.2014 22:42:450
Paylaş Tweet Paylaş
Uluslararası liderler yetiştirmek istiyoruz

Öğrenmeyi sadece sınıf öğrenmesi olarak görmüyoruz. Son derece çeşitli bir öğrenme sistemi var. Üçüncüsü mobil olma. Deloitte’u farklılaştıran en önemli yetenek uygulamalarından biri mobilite.

Mobil olmak işi, sadece o ülkede değil de farklı kültürleri görerek de yapmak, o kültürlerin farklılıklarını görerek kendi ülkene dönmek veya bir süre sonra tekrar başka bir yerde o bilgiyi paylaşmak. aslında öğrenmenin çok önemli bir basamağı. Bu sebeple sadece liderleri değil, 4 yılı dolduran arkadaşlarımızı biz bu mobilite programımıza gönderiyoruz.

Diğer başlıklar neler?
Dördüncüsü, farklılıkların yönetimi. Son 5 yıldır farklılıkların yönetimini çok fazla duyuyoruz. Deloitte burada yine bir fark yaratıyor. Kapsayıcı liderliğe inanıyoruz. Yani bir lider, kapsayıcı takımlar kurar, kapsayıcı ortamlar yaratır.

Beşinci başlık, performans yönetimi ve tanınma. Yapılan işin sadece takdir edilmekle kalmayıp motivasyonun arkasından geldiği ve sırf bu iş için bazı platformların kurulduğu bir eko sistemimiz var.

Bu değerlerimizi yaşatmak, takdir etmek ve Deloitte’ta çalışan arkadaşlarımızın birbirlerini ödüllendirmek için oluşturduğu bir platform. Bu platform herkese açık. İnsana çok dokunan bir sistem. Altıncı başlık da yönet. Sadece ekibi değil, kendini, işini, takımlarını ve üstünü de yönetebilirsin ama yönetirken kendini de unutma diyoruz.

Yeni mezun alımlarınızdaki seçim kritelerinizden bahseder misiniz?
Yeni işe alımlarımızda bağlantı, yani ilişkileri yönetme çok önemli. İnsanları birbirine bağlayan, ilişkileri, işleri, süreçleri bağlayan, o mantıkta olan ve kendini iyi ifade eden gençler bu anlamda biraz daha avantajlı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz