Yeni mezun dostu şirket

Pegasus Hava Yolları İnsan Kaynakları Direktörü Didem Egeli, Genç Capital’e İK stratejilerini anlattı. Yeni mezunlar ve stajyerler için hangi olanakları sunduklarını ve onları nasıl bir kariyer yolculuğunun beklediğini paylaştı.

12.06.2014 15:10:140
Paylaş Tweet Paylaş
Yeni mezun dostu şirket
Türkiye’nin en hızlı büyüyen özel havayolu şirketi Pegasus, istihdamını da hızla artırıyor. Şirket geçtiğimiz yıl 1.088 kişiyi istihdam etti. Bu yıl da istihdamını yüzde 15 artırmayı hedefliyor.

Yeni kadrolarını oluştururken pek çok pozisyon için yeni mezunlara özel bir kontenjan ayırdıklarını belirten Pegasus Hava Yolları İnsan Kaynakları Direktörü Didem Egeli, “Yeni mezunlara ve kariyerinin ba,şındaki gençlere, kendilerine çekici gelen bir iş modeli sunuyoruz.

Gençler, markamıza çok yakın temas eden bir kitle. Bu nedenle Pegasus, yeni mezunların çalışmak istedikleri şirketler arasında yer ala,n, ilgilerini çeken dinamik bir marka,” diyor.

Hava yolu taşımacılığı sektörüne getirdiği farklılıkla Pegasus, son yılların en hızlı büyüyen ve dikkat çeken başarılara imza atan bir şirket. Hızlı büyüyen yapısı nedeniyle işe alım konusunda da öne çıkan şirket, sadece geçtiğimiz yıl 1.088 kişiyi istihdam etti.

Bu yılda istihdamını geçtiğimiz yıla göre yüzde 15 artırmayı hedefliyor. Pegasus için yeni işe alımlarda yeni mezunların özel bir yeri var. Örneğin kabin hizmetleri müdürlükleri bünyesinde “tecrübesiz kabin elemanı” alımlarında özellikle yeni mezun adayları tercih ettiklerini belirten Pegasus Hava Yolları İnsan Kaynakları Direktörü Didem Egeli, “Aynı şekilde yer işletme müdürlüğümüz bünyesinde yer alan pek çok pozisyonumuz için de yeni mezun adaylarımız ön plana çıkıyor” diyor.

Yenilikçiliğe odaklanan Pegasus, işe alımlar-da da iş tanımlarına bağlı yetkinlik ve iş becerilerinin yanı sıra, yenilikçi çalışmalara imza atma heyecanını taşıyan, havacılık sektörünün dinamizmine ayak uydurabilecek adayları bünyesine katmaya çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz