Bursa 2023’te ilk üçe girecek

"2023'te Türkiye dünyanın en iyi 8 ülkesi, Bursa ise Türkiye'nin ilk üç şehri arasına girecek"

1.06.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Bursa 2023’te ilk üçe girecek
Cumhuriyetin 100'ncü yılı hedefleri kapsamında 2023 yılının Türkiye'sini ve Bursa'sını değerlendiren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "2023'te Türkiye dünyanın en iyi 8 ülkesi, Bursa ise Türkiye'nin ilk üç şehri arasına girecek" diyor. 2023 yılında Türkiye ekonomisinin çok iyi noktalara geleceğini söyleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Türkiye'nin ekonomisiyle dünyanın ilk 8 ülkesi arasına gireceğini, bu durumun sosyal, kültürel ve siyasi yaşamın yanı sıra yerel düzeyde de hissedileceğini belirtiyor. Türkiye 2023 yılı ihracat hedefini 500 milyar dolar olarak belirledi. Otomotiv merkezi haline gelen ve Türki ye’nin en büyük sanayi kurumlarının yer aldığı Bursa, bu hedefte büyük bir paya sahip. Yerel yönetimler de bu hedef için kolları sıvadı, Günümüzde vatandaşın beklentilerinin ve standartlarının yükseldiğini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, sıradan hizmetlerin değil artı hizmetlerin dikkat çektiğini belirtiyor. “Büyük projelerimiz bile sıradanlaştı” diyen Dündar, “5 yılda 5 otopark projesi Bursa’da yerel yönetimler döneminde trafiğin çözümü noktasında atılmış en önemli adımlardan biri oldu. Çarşamba pazar alanı ve yeraltı katlı otoparkı 12 milyona mal olan bir iş. İlçe belediyesi olarak bu dönem 9 otoparkı, 8 pazar alanını ilçemize kazandıracağız. Çok eser veriyoruz sıradan sanılıyor” diyor. “Bu gelişmeler beraberinde değişimi de getirecek” diyen Dündar, “Osmangazililer bizden farklı hizmetler bekliyor, biz de farkımızı ortaya koyuyoruz. Hedefimiz farkı yakalamak” şeklinde konuşuyor.

ÜST ÖLÇEKTEN BAKMALI

Nüfusu 3 milyon olan Bursa’nın 2023’te 5 milyona yaklaşacağının öngörüldüğünü vurgulayan Mustafa Dündar, “Geleceği inşa etmek istiyorsak Bursa’ya üst ölçekten bakmak lazım” diyor. Dündar, 2023’te Bursa’nın ne durumda olacağını göz önünde bulundurarak hizmet üretmek gerektiğine değiniyor. Sağlık sektöründen ulaşıma, turizmden eğitime kadar her noktanın üst ölçekli düşünülerek iyi planlanması gerektiğine işaret eden Dündar, “Kaynaklarımızı 2023’ün Bursa’sına hitap edecek şekilde kullanmalıyız. Geniş düşünmek bu işin en önemli kısmı. Bizler de Şehircilik Akademisi’ni bu amaç doğrultusunda kurduk. Geleceğin Osmangazi’si yerel dinamiklerle şekillenecek” diye konuşoyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.