"Bursa'nın gözde merkezleri"

Bursa, yabancı yatırımcıların merkezi oldu.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Bursa'nın gözde merkezleri

Birçok uluslararası markanın AVM inşa ettiği şehirde bugün 10'a yakın AVM hizmet veriyor. Uzmanlara göre yerli ve yabancı yatırımcılar için kârlı bir şehir profili çizen Bursa'da AVM inşaatları hızla devam edecek. Dünya, alışveriş merkezleriyle tanışmadan çok önce Osmanlı, Mısır Çarşısı gibi birçok AVM'yi hayata geçirmişti. Pazar kelimesi zamanla alışveriş merkezi adını aldı. Osmanlı'ya başkentlik yapmış Bursa'da da modern mimarisiyle şehri yeni bir yaşam alanı haline getiren AVM'ler yer alıyor. Bursa'nın çehresini değiştiren bu yapılar, binlerce ziyaretçi ağırlıyor. Bursa'nın hızlı gelişen ekonomisi nedeniyle birçok global marka da şehirde AVM yatırımlarına hız vermiş durumda. Bugün Bursa'da 8'den fazla AVM var. İstanbul ölçeğiyle karşılaştırıldığında daha kârlı olduğu bilinen bu AVM'ler, yüksek doluluk oranları ve ziyaretçi sayılarıyla yatırımcılar için cazip fırsatlar sunuyor.

3 YILDIR HAYATIN TAM ORTASINDA
Kent Meydanı AVM, 3 yıldır kentin tam kalbinde yer alan bir alışveriş merkezi. 6 bin 500 metrekare açık alan, 72 bin 774 metrekare kapalı alana sahip. Açıldığı günden itibaren buluşma noktası haline gelen alışveriş merkezi, yaptığı etkinliklerle farklık yaratıyor. Bünyesinde konumlandırdığı hizmet alanlarının kaliteden ödün vermeden çalışmalarını sürdürmeleri Kent Meydanı AVM'yi bir buluşma noktası haline getiriyor. Aylık ortalama 950 bin ziyaretçi sayısı ile her geçen gün performansı artıyor. Bünyesinde yerli ve yabancı olmak üzere 100 mağaza bulunduruyor. Bursa'da ilk kez yapılan stil seminerleri ve stil koçluğu ile adından sıkça söz ettiren Kent Meydanı AVM, ayrıca yer aldığı sosyal sorumluluk projeleriyle de dikkat çekiyor. 2010 yılında hayata geçirilen Bursa'nın ilk sadakat kartıyla da birçok kişinin beğenisini kazanmış durumda. Şu an 25 bin kart sahibi, alışverişlerinde Kent Meydanı AVM'yi tercih ediyor ve birçok hediye kazanıyor.

BURSALILARIN BULUŞMA NOKTASI ZAFER PLAZA

Zafer Plaza, Bursa'nın en çok bilinen yerlerinden biri. Yerin altından birbirine bağlanan üç binadan oluşan, bölgenin tarihi dokusunu bozmadan inşa edilen bu modern AVM, kent merkezinde buluşma noktası olmuş durumda. Torunlar Şirketler Grubu'nun Bursa'daki ilk yatırımı olan AVM, ayrıca Bursa'nın ilk alışveriş ve yaşam merkezi olma özelliğine de sahip. Zafer Plaza AVM, spor ve estetik merkezinden kuaföre, tekstilden elektroniğe, çocuk eğlence alanlarından sinemaya, kuru temizlemeden bebek bakım odalarına, yeme içme alanlarından bankaya kadar birçok hizmeti aynı çatı altında ziyaretçilerine sunan bir yaşam merkezi konumunda. 120 mağazası, bin 200 personeli ve 150 kişilik yönetim kadrosuyla hizmet veriyor. Torunlar Şirketler Gurubu'nun bir yatırımı olan Zafer Plaza, kaynaklarını etkin kullanan, rekabete açık, pazarda söz sahibi, uzman yönetim kadrosu ile de 12 yıldır Bursalılara hizmet veriyor. Yıllık 1 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlıyor. Zafer Plaza, Bursa'da ilk olmanın vermiş olduğu sorumlulukla ziyaretçilerine daima iyiyi sunma azmiyle çalışıyor. Şehrin merkezinde olma özelliğiyle ulaşım kolaylığı sağlayan AVM, Bursa'nın vazgeçilmezlerinden biri olmuş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz