Büyük değişim

Antalya, her yıl 10 milyonu aşkın turisti Türkiye'ye çekerek büyük bir gücü elinde bulunduruyor.

1 EKİM, 20110
Paylaş Tweet Paylaş
Büyük değişim


Antalya Valisi  Dr. Ahmet Altıparmak
"YABANCI YATIRIMCININ İLGİSİ ÇOK BÜYÜK"

AMERİKAN RÜYASI Türkiye'nin Amerikan rüyasını gerçekleştirecek il Antalya. Çünkü Antalya çok canlı ve dinamik. O rüyayı burada gerçekleştirmek için çok rahat ortam var. Farklı sektörden çok sayıda yabancı yatırımcı da Antalya'ya büyük ilgi gösteriyor.
KONUTLA DA İLGİLİLER Serbest bölgeye baktığımız zaman pek çok yabancı yatırımcı olduğunu görürsünüz. Otellere baktığımız zaman yine yabancı yatırımcı vardır.Yabancılar konut ve alışveriş merkezi üretimine de girmek istiyor.
CİDDİ ÇALIŞMALAR Ama biz daha çok üretime yönelik işlere gelmelerini istiyoruz. Daha çok yabancı yatırımcının ile gelmesi için ciddi çalışmalarımız bulunuyor. Hedefimizdeki ülkelerden bir tanesi Körfez bölgesindekiler.
HİNDİSTAN ÖNEMLİ PAZAR Kısa bir zaman önce eşleştirme çalışmaları yaptık. Hindistan'daki iş adamlarına bölgemizi tanıtmak ve eşleştirme yapmak için çalışmalar gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Hindistan çok önemli bir pazar. Onları da bölgemize yatırım yapmaları konusunda teşvik çalışmalarımız var. Sivil toplum örgütleri ile beraber çalışmalar yürütüyoruz.

Antalya Büyüksehir Bel. Bşk. Prof. Dr Mustafa Akaydın
"ANTALYA GELECEĞE HAZIRLANIYOR"
ALTYAPI ÖNEMLİ Antalya Büyükşehir Belediyesi, en büyük yatırımı altyapıya yapıyor. 29 ayda altyapı için 300 milyon TL'ye yakın harcama yapan belediye, kalan sürede yapacağı yatırımlarla toplam 500 milyon TL harcayarak Antalya'yı, 2023'e değil, 2050'li yıllara taşıyacak altyapıya kavuşturmayı hedefliyor.
ATIKTAN ELEKTRİK Belediye Hurma İleri Atıksu Arıtma Tesisi'ni hayata geçirdi. Bu tesisle Hurma Arıtması'nın kapasitesi 500 bin kişiden 1 milyon 400 bine çıkarıldı. Yeni tesiste atık su çamurundan elektrik de üretilebiliyor. Proje sayesinde yılda 6 milyon lira enerji tasarrufu sağlanıyor.
ÇEVRECİ ÇÖZÜM Antalya'ya yakışır müthiş bir çevre projesi hayata geçiyor. Kızıllı vahşi çöp depolama alanında Katı ve Tıbbi Atık Bertaraf Tesisi kurulacak. Çöpler, mekanik bir şekilde ayrıştırılarak cam, metal, plastik, kağıt gibi maddelere geri dönüştürülecek. Sıfır emisyon sağlanacak.
GÜNEŞ TOPLUYORUZ Güneş Kent Antalya Projesi'nin ilk meyvesi olan Antalya Güneşev ve Ekolojik Eğitim Merkezi hayata geçirildi. Burada ilkokuldan başlayarak tüm öğretim kurumlarına, kamu kuruluşlarıyla sivil toplum örgütlerine sürekli bir bilgi aktarımı yapılıyor.Temiz enerji konusunda araştırmalar yapılıyor ve laboratuar hizmetlerinin yanı sıra sistemi kullanmak isteyenlere danışmanlık hizmetleri veriliyor. Güneşev, enerjisini tümüyle güneşten alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.