Doğankoç güvenlikte dünya markası olacak

1999 yılından beri faaliyetlerini sürdüren İzmir merkezli Doğankoç Özel Güvenlik Şirketi, Türkiye'nin 5 bölgesi ve 25 ilinde yüzlerce personeli ve binlerce kamerasıyla güvenlik hizmeti veriyor.

1.03.2011 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Doğankoç güvenlikte dünya markası olacak


Güvenlik sorununun ve suç oranının giderek çoğaldığı günümüzde güvenlik hizmetlerine olan ihtiyaç da büyüyor. Güvenliğe ilişkin tehditlerin gittikçe arttığı dünyamızda, kişisel ve kurumsal güvenlik tehditleri ancak profesyonel ve etkin güvenlik çözümleri ile önlenebiliyor. Doğankoç Özel Güvenlik Şirketi, kendi geliştirdiği bütünleşik güvenlik anlayışıyla profesyonel ve etkin çözümler sunarak, güvenlikle ilgili tüm unsurların aynı anda harekete geçirilmesini ve denetlenmesini sağlıyor. Doğankoç Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Doğan, bu sistemi sunan Avrupa'daki ilk güvenlik şirketi olduklarını ve bu sistemle bir dünya markası haline geleceklerini belirtiyor. TÜGİK (Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu) ve EGİAD'ın (Ege Genç İşadamları Derneği) başkanvekili de olan Kenan Doğan bütünleşik güvenlik sistemini ve gelecek planlarını anlattı:

Geliştirdiğiniz bütünleşik güvenlik sistemi nedir? Bu sistemi başka kimler kullanıyor?

-Ülkemizde güvenliğin en önemli unsurlarından olan elektronik güvenlik sistemleri ile fiziki güvenlik ayrı ayrı yapıda ve birbirlerinden ayrı sektörler olarak görülüyor. Hal böyle olunca, güvenliğini sağlamak isteyen işletme, her iki sektörden farklı firmalarla görüşüp satın alma yapmak durumunda kalıyor. Bu durum ek bir maliyet getirdiği gibi, sistemin uyumlu şekilde çalışamamasının da en büyük nedeni. Bizim bütünleşik güvenlik anlayışımız, hiçbir ek yatırım yapılmaksızın güvenlik tedbirleriyle ilgili tüm unsurları devreye sokuyor. Bu unsurlar, içinde bütünlük arz eden ve birbirinden ayrı düşünülmemesi gereken olgulardır. Aslolan bu unsurların iyi bir organizasyonla bütünleşik hareketidir. Doğankoç olarak Avrupa'da bu sistemi ilk uygulayan güvenlik firmasıyız.

Sistemin çalışması konusunda bilgi verir misiniz?

-Bu sistemde önce firmaya özel bir güvenlik planı hazırlanıyor. Daha sonra, iş yerine yüksek kalitede kamera, alarm gibi elektronik sistemler kurarak personel takip sistemi oluşturuluyor. Güvenlik görevlilerini firma hakkında eğitip yerleştirdikten sonra, verilen hizmeti kendi bünyemizdeki kamera ve alarm izleme merkezinden 7 gün 24 saat üzerinden izliyor ve kayıtları arşivliyoruz. Bu uygulama ile güvenlik görevlilerinden kaynaklanacak uyuma, görev yerini geçici terk, uygunsuz davranış gibi olası olumsuzlukları da engellemiş oluyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz