İspanyol grup Türkiye'de büyüyor

TCB, 2010 yılında Vietnam'da 2 milyon TEU kapasiteli Ho Chi Minh ve Hindistan'da 4 milyon TEU kapasiteli Ennore limanında konteynır terminallerinin inşasını ve yönetimini üstlendi.

1.03.2011 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
İspanyol grup Türkiye'de büyüyor


TCB Grup, Türkiye pazarına Aliağa Nemrut körfezindeki TCE Ege konteynır terminaliyle girdi. TCE Ege, 2009'un son aylarında Aliağa Nemrut koyundaki Ege Gübre limanı içerisinde konteynır terminali işletmeye başladı. Şirket pazara Maersk ve Turkon gibi sektörde dünyanın önde gelen denizcilik hatlarıyla girdi. fiu an 400 bin TEU kapasiteye sahip TCE Ege'nin ilk hedefi yüzde 150 büyüme ile 1 milyon TEU'ya çıkmak. TCB Grup dünya ticaretinde rekabetin artmasına bağlı olarak limanların öneminin artacağına inandığı için özellikle yükselen pazarlarda yatırımlarını artırıyor. Bu nedenle Türkiye'de TCE Ege'nin yatırım ve faaliyetlerine özel önem veriliyor. TCE Ege, demiryoluna yakınlığı nedeniyle Türkiye'nin en önemli sanayi üretim ve ihracat merkezlerinden Manisa'daki yükleri limana çekme çalışmalarını sürdürüyor. Grubun faaliyetlerinde öncelikli amaç limana gelen gemilerin elleçlemesini en hızlı şekilde yapıp gemileri bekletmeden bir sonraki limana göndermek.
TCE Ege'nin çalışmaları ve yatırımlarıyla ilgili Capital'in soruların TCE Ege Ticaret Müdür Yardımcısı Gül Diril yanıtladı.

Yakın bir zamanda Türk lojistik sektörüne giren TCE Ege başlangıç için koyduğu hedefleri yakalayabildi mi?
-2009 yılının son aylarında faaliyete geçmiş olan konteynır terminalimiz için 2010 yılı oldukça önemli bir yıl oldu. Genel olarak terminalimizin markete penetre olduğu, terminal kullanıcılarımızla anlaşmaya varıldığı ve yatırımlarımızın devam ettiği bir yıldı. Açıkçası, başlangıç süreci içerisinde bugün elde ettiğimiz sonuçtan memnun olduğumuzu belirtebiliriz. Pazarın lider denizcilik hatlarının düzenli servisleri yaklaşık bir yıldır TCE Ege uğraklarını gerçekleştiriyor. Modern alt ve üst yapımız, bilgi-işlem teknolojimiz ve alanlarında eğitimli takımımız ile uluslararası standartlarda hizmet veriyoruz. Servisimizin kalitesi pazarda farklılık yaratmış durumda ve bu bizler için oldukça önemli. Başlangıçtan itibaren verdiğimiz hizmetin altını çizmeye çalıştık, sahip olduğumuz kaynaklar hizmetimizi farklılaştırdı ve her şeyden önemlisi TCE Ege şu an pazarda hizmetinin mükemmelliği ile öne çıkmış durumda. Terminalimizin performans göstergeleri iskele ve saha ayağında oldukça yüksek değerlere sahip. Her gün kendimizi daha fazla nasıl geliştirebiliriz diye çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Tüm bu emeklerimizin sonunda 2011 yılını kullanıcılarımız ile beraber başarılı ve kazançlı bir iş ortaklığıyla karşılayabildik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz