Mimarsinan OSB yeni yatırımcılar bekliyor

Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci sorularımızı yanıtladı.

1.05.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Mimarsinan OSB yeni yatırımcılar bekliyor
Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi'ni tercih eden sanayici sayısı hızla artıyor. Geçtiğimiz yıl 100 olan şirket sayısı yılsonuna kadar ikiye katlanacak. Mimarsinan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, "Sanayi bölgemize gelen yatırımcı sayısı artıyor. Mimarsinan OSB yatırımcılarını bekliyor" diyor. Kayseri’nin 3’üncü organize sanayi bölgesi olarak 1998 yılında kurulan Kayseri Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi’nde şu an 100 işletme yer alıyor. Kayseri’nin kalbinde 55 milyon TL yatırım ile altyapı çalışmaları büyük ölçüde tamamlanan ve teknolojik yatırımları hızla devam eden Mimarsinan OSB, şehir merkezine 12 km. uzaklıkta bulunuyor. Genişleme dahil 604 hektarlık bir alana sahip. Tarihi İpek Yolu üzerindeki doğuya açılan kapı olarak Malatya karayolu üzerinde Sanayi Odası ve Mimarsinan Belediyesi ortaklığıyla kurulan OSB’nin yönetim kurulu başkanı Mehmet Büyüksimitci, yıl sonuna kadar 200 kadar şirketin faaliyete geçeceğini söylüyor.

Mehmet Büyüksimitci, “Mimarsinan OSB’de 100 kadar şirket faaliyetlerine devam ediyor. 100 şirketin inşaatı da bitmek üzere, yıl sonunda 200 kadar şirket faal durumda olacak. Bu yılın ikinci yarısı itibarıyla 70 şirket de inşaatına başlayacak. Bu fabrikaların inşaat ruhsatları alındı. Yatırım ortamının iyileşmesi, insanların ümitlerinin artması çok önemli. Bu yılın ortasından sonra çok hızlı bir yatırım dönemi başlayacak” diyor. Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci sorularımızı şöyle yanıtladı:

Önümüzdeki dönemde Kayseri ekonomisinde neler yaşanacak?
Kayseri sanayisi Türkiye ekonomisi ile beraber birtakım dalgalanmalar elbette yaşadı. Ama hep etkisini daha az hissetti. Bu sanayicilik kültürünün yerleşmiş olmasıyla açıklanabilir. Bir de büyük öncü şirketlerin vizyonlarıyla alakalı. Büyük şirketleri örnek alan ve onlar gibi çalışan şirketler var. Sanayicimiz geniş bir yelpazede pazara sahip. Borsacılıkta bir tabir vardır, yumurtaları farklı sepetlere koymak gerekli diye, biz de öyle yapıyoruz. Ekonomik krizlerden daha az etkilenmek için riski dağıtıyoruz. Pazarımızı Avrupa, Afrika ve Asya’da geniş bir alana yayıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz