TCEEGE, Aliağa’da faaliyetlerine başladı

TCEEGE Konteyner Genel Müdürü Vahdet Keleş,teknolojiyi kullanarak hızlı hizmet verdiklerini söylüyor.

17.07.2015 20:48:250
Paylaş Tweet Paylaş
TCEEGE, Aliağa’da faaliyetlerine başladı
Merkezi Barselona’da bulunan TCB Grup, dünyada 6 ülkede 13 terminal işleten bir kuruluş. Bu ülkelerden biri de Türkiye. Son olarak Hindistan ve Vietnam’da iki yeni terminal inşa ediyorlar. Bunlar 2-4 milyon TEU konteyner kapasiteli, dev terminaller. Türkiye’de yaklaşık 400 bin TEU konteyner kapasitesi ile Ege Gübre Limanında faaliyete başladılar. TCE-EGE Konteyner Terminal İşletmeleri A.Ş Genel Müdürü Vahdet Keleş, çalışmalarıyla ilgili bilgi verirken, sorularımızı şöyle yanıtlıyor:
CAPITAL: TCE-EGE Konteyner Terminali hakkında bilgi verir misiniz? Ne zaman, kimler tarafından kuruldu? Kaç kişi istihdam ediliyor?
- TCE-EGE Konteyner Terminali bir Grup TCB üyesi. Grup TCB, geçmişi 1972 yılına dayanan İspanya merkezli dünyadaki lider terminal operatörlerinden biri. Şu an itibariyle İspanya, Brezilya, Küba, Meksika, Kolombiya ve Türkiye olmak üzere 6 ülkede 13 konteyner terminali işletiyor. Ayrıca 3 bölgede demiryolu operatörlüğü yapıyor. Son olarak grubumuz bünyesine Vietnam ve Hindistan’daki iki terminal katıldı. Bu terminallerdeki yatırımlar devam ediyor. Grup olarak uluslararası pazarlarda büyümeye devam ediyoruz. Üyesi olduğumuz Grup TCB, Türkiye’deki yatırım araştırmalarına yaklaşık 5 yıl önce başladı. Türkiye’nin en köklü ve deneyimli kuruluşlarından biri olan Ege Gübre’yle olan buluşmasından sonra çalışmalarına hız vererek, bugün konteyner terminalini Nemrut Körfezi’nde açtı. Aliağa’daki Ege Gübre Limanı içerisindeki terminalimiz, yeni inşa edilen sadece konteyner gemilerine atanmış iskelesi, kapalı ve açık depolama alanları, modern yük elleçleme ekipmanları ile hizmet veriyor. Bugün 50 kişiyi istihdam ediyoruz.Tüm yönetim ve saha ekibimiz konusunda eğitimli, deneyimli ve dinamik profesyonellerden oluşuyor. Bununla beraber, grubumuzun uzun eğitimler sonucu ekibimize aktardığı konteyner terminal operatörlüğündeki uluslararası kalite ve müşteri memnuniyetine dayalı hizmet deneyimleri, TCE-EGE’yi iddialı bir konuma getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz