"Topkapı'nın 3'üncü kapısı Eskişehir'de"

Babüssaade,geçtiğimiz Şubat ayında misafirlerini ağırlamaya başladı.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Topkapı'nın 3'üncü kapısı Eskişehir'de
Babüssaade, Topkapı Sarayı’nın üçüncü kapısı. Padişah bu kapıdan geçerek tahta çıkarmış. Sözcük anlamıyla yokuş başı, zirve başı. Tahta zirveye açılan kapı. Eskişehir’in tek butik oteli ve Turizm Bakanlığı’nın verdiği Özel Konaklama Tesisi Belgesi’ne sahip tek oteli olan Babüssaade Konak, Eskişehir’in eski yerleşim merkezi Odunpazarı’na açılan yokuşun başında yer alıyor. Babüssaade Konak, Eskişehir’in gelişen turizm değerlerinin, konaklama olanaklarının tahtına talip bir tesis olma yolunda düzenlenmiş. Şubat 2010 yılında işletmeye açılan tesisin yatırımcı ortakları Tunç Gülen, Tuna Aydınmakina ve otelin sektörde 33 yıllık deneyime sahip genel müdürü Murat Ildır, Eskişehir ve Babüssaade Konak hakkındaki sorularımızı yanıtladı:
Şeh­rin tu­rizm po­tan­si­ye­li ve Ba­büs­saa­de hak­kın­da bi­zi bil­gi­len­di­re­bi­lir mi­si­niz?
Tunç Gülen: Türkiye turizmi, yeni bir boyut kazandı. Genelde tatil dinlenme amaçlı güneş ve deniz tatili, tarihsel yerleri ziyaret amaçlı kültür turları, tedavi amaçlı sağlık turizmi, kongre, spor, inanç gibi çeşitli turizm kategorileri vardır. Eskişehir ise şehir turizmi konusunda yeni bir örnek olarak ortaya çıktı. Tüm Türkiye’den insanlar otobüslerle, trenle kendi arabalarıyla gelip sadece şehir merkezini geziyorlar. Eskişehir’de birkaç gece geçirmek için, geçen yıl, yaklaşık 270 bin kişi geldi. Bu sayıya da hemen otelimizin karşında yer alan yine Büyükşehir Belediyesi’ne ait Çağdaş Cam Sanatları Müzesi kayıtlarından müzeyi gezenlerin sayısından ulaşıyoruz. Geçtiğimiz mayıs ayı içinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi şehrimizi Şehr-i Aşk olarak markalayarak, Türkiye’nin Paris’i, Prag’ı yani romantik şehri yapma yönünde adım attı.  
Te­si­si bi­raz ta­nı­ya­bi­lir mi­yiz?
Tuna Aydınmakina: Babüssaade Konak, Eskişehir’in en eski yerleşim bölgesinde yer alan Odunpazarı’nda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Odunpazarı Evleri Koruma ve Yaşatma Projesi’ kapsamında düzenlediği konaklardan oluşuyor. Şubat 2010 yılında Eskişehir’in gelişen turizm potansiyeline yeni bir değer katma anlayışıyla ayrıcalıklı hizmet kalitesi arayan konukları ağırlamak üzere işletmeye açıldı. Tarihi doku içinde üçü Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından tescilli 11 konak içinde hepsi birbirinden farklı mimari estetikle konforu buluşturan 11 konakta yer alan Sultan, Şehzade, Paşa ve Paşa Loft olarak adlandırılan 11suit, Superior, Premium ve Standart 65 odada hizmet veriyoruz.
Ula­şım ola­nak­la­rın­dan bah­se­de­bi­lir mi­si­niz?
Babüsssaade Konak, Eskişehir’in canlılığını, romantizmini, enerjisini hissedeceğiniz; iş seyahatlerinize, turistik gezilerinize ve romantik tatillerinize renk katacak konforlu konaklama fırsatı ile konuklarını bekliyor. Tren garına 5, otogara 10, havaalanına 20 dakika uzaklıktayız. Eskişehir’in hareketli eğlence ve alışveriş hayatına yürüyüş mesafesinde bulunan Babüssaade Konak’ta rüya gibi bir Eskişehir deneyimi yaşamak olanaklı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz