CEO'ların safari tutkusu

Safari tutkunlarının hepsi, safarinin en güzel yanının tabiatı tüm gerçekliğiyle tanıma şansı sunması olduğunu söylüyor.

25 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
CEO'ların safari tutkusu
Safari, dünyanın en lüks uğraşlarından biri... Son dönemde ise çoğu iş insanı için bir tutkuya dönüşmüş durumda. Safari için iş dünyasının tercih ettiği en popüler destinasyonlar ise Kenya, Güney Afrika ve Tanzanya olarak ön plana çıkıyor. İş insanları, safaride en çok doğayı tüm çıplaklığıyla görmenin heyecan verdiği görüşünde...

Doğanın acımasızlığından ve netliğinden de etkileniyorlar. Safariyle tabiatı tüm gerçekliğiyle tanıma şansına eriştiklerinden bahsediyorlar. Çoğu, iş dünyasını vahşi dünyaya benzettiği için heyecan duyduğunu da itiraf ediyor. Safariye ilk kez çıkacaklara ise “rehber”, “iyi otel” ve “gün doğumunda tur” üçlemesine dikkat etmelerini öneriyorlar.

Safari, son dönemde pek çok iş dünyası temsilcisi için tutku haline gelmiş durumda. Kenya, Güney Afrika, Tanzanya bu amaçla gidilen yerler arasında başı çekiyor. İş dünyası temsilcilerinin çoğu, çıktıkları safaride doğayı tüm çıplaklığıyla görmenin kendilerini çok etkilediğini söylüyor.

Yaşamak için öldürmenin ne demek olduğuna gerçek dünyada tanık olmanın kendilerini etkilediğinden bahsediyorlar. Bu iş insanları arasında Bilim İlaç Genel Müdürü Dr. Erhan Baş, Ten İç Giyim Yönetim Kurulu Başkanı Deha Orhan ve Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çilek de var.

Safariye çıkan iş insanları, iş dünyasının vahşi dünyayla benzeyen pek çok yönü olduğunu da düşünüyor. Defalarca safariye çıkan Hafele Yönetim Kurulu Başkanı Kanat Başar da bu isimlerden biri. Başar, "Günümüzde iş hayatı çok ciddi rekabet içeriyor ve maalesef farkında olmadan biz de aslanların yaptığını yapıyoruz. Yaşama devam edebilmek için rakiplerle mücadele etmek ve bazı durumlarda hamle yapmak gerekiyor. Acı da olsa bu gerçekler tabiattan çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz