"İş ve sosyal hayatım dengede"

Avea CEO'su Erkan Akdemir'le iş dışı yaşamını, sosyal hayatında neler yaptığını, nelerden keyif aldığını konuştuk.

25 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
İş ve sosyal hayatım dengede
Avea CEO’su Erkan Akdemir, rekabetin çok yoğun olduğu telekom sektöründe çalışıyor. Stresli bir tempoya sahip... Ancak iş bittiğinde kendisine zaman ayırmayı ihmal etmiyor. Sabah güneşle birlikte uyanıyor, erkenden işe gitmek yerine ailesiyle zaman geçiriyor. İş çıkışı spor yapıyor. Düzenli olarak farklı arkadaş gruplarıyla bir araya gelip etkinliklere katılıyor. Hafta sonları ise ailesiyle hikayesi olan semtlerde ve mekanlarda zaman geçirip hayatın tadını çıkarıyor.

Avea CEO'su Erkan Akdemir, yoğun iş yaşamının yanında sosyal hayatına da zaman ayırmasını bilen işadamlarından. Bunu sağlamak için kendine has bir formülü de var. Bu formüle göre sabahları saat 6:00'da kalkıyor. Erkenden işte olmakyerine evde ailesiyle zaman geçiriyor.

İşte de planlı hareket ediyor. Toplantılarını iş dışına çok sarkıtmıyor. Zorunluluklar dışında hafta sonları çalışmıyor. İş çıkışı spora gitmeyi ihmal etmiyor. Tam bir Boğaz ve İstanbul aşığı olan Akdemir, mekan olarak da hikayesi olan yerleri tercih ettiğini söylüyor. Tatillerde de Akdemir'in tercihi kısa ancak stres dağıtacak gezilerden yana...

En sık izlediği rotalardan biri Doğu Karadeniz yaylaları. Yılda mutlaka iki kez eşiyle birlikte Doğu Karadeniz'e gittiğini söyleyen Akdemir, "Eşim de burayı çok seviyor. Çocuklar da büyüdükçe sevmeye başladı. Sıcakla çok aram yok. Çok sıcak ve çok soğuğu tolere edemiyorum. Örneğin güneye bahar ve sonbaharda gitmeyi seviyorum. O dönemler daha keyifli olduğunu düşünüyorum" diye konuşuyor. Avea CEO'su Erkan Akdemir'le iş dışı yaşamını, sosyal hayatında neler yaptığını, nelerden keyif aldığını konuştuk.

Yoğun iş temposunda nasıl dinleniyorsunuz? Sizi en fazla dinlendiren aktivite nedir?
İş ve sosyal hayat dengesini kurmaya çalışan biriyim. Eskisine göre buna daha fazla dikkat ediyorum. Haftada üç gün spor yapmaya çalışıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz