Bir yılda 15 ödül aldık

Yalnızca 2013 yılı içinde 15 ödülün sahibi olduklarını söyleyen Türkiye Finans Genel Müdürü Derya Gürerk’le bu ödüller üzerine konuştuk.

17.06.2014 23:24:420
Paylaş Tweet Paylaş
Bir yılda 15 ödül aldık
Bugüne dek aldıkları ödüllerin azimle yürüttükleri çalışmaların meyveleri olduğunu düşünen Türkiye Finans Genel müdürü derya gürerk, yalnızca 2013’te 15 ödülün sahibi olduklarının altını çiziyor. gürerk, “esasında bizim için en büyük ödül müşterilerimiz, hissedarlarımız ve çalışanlarımızın güvenine sahip olmaktır” diye konuşuyor.

Türkiye’de katılım bankacılığı alanında birçok yeniliğe öncülük etmiş olan Türkiye Finans, 2013 yılında da istikrarlı büyüme performansı sergileyerek, 413 milyon TL vergi öncesi, 329 milyon TL net kar açıkladı.

Aktif büyüklüğü 2013 yılsonu itibarıyla önceki yılsonuna göre yüzde 43 artarak 25 milyar TL’yi aşan banka, sukuk ihraçları ve murabaha sendikasyonlarıyla ekonomimizin yapıtaşları olan KOBİ’leri desteklemeye de devam etti. Yılsonu itibariyle 250 şubesi ve 3 bin 990 çalışanı bulunan banka, teknolojiye, şubeleşmeye ve reel sektöre önem vermeyi sürdürüyor.

Türkiye Finans Genel Müdürü Derya Gürerk, katılım bankacılığına kazandırdıkları ürün ve hizmetlerin yanında, gerek yurtiçi gerek yurtdışından aldıkları farklı alandaki ödüller ile de sektörde fark yaratmaya devam ettiklerini vurguluyor. Yalnızca 2013 yılı içinde 15 ödülün sahibi olduklarını söyleyen Gürerk’le bu ödüller üzerine konuştuk.

Türkiye Finans olarak toplamda kaç ödülünüz bulunuyor?
Türkiye Finans olarak müşteri ve çalışan memnuniyetini esas alan anlayışımızla aralarında ‘Türkiye’nin En İyi Katılım Bankası’ ve ‘İnsana Saygı Ödülü’ de olmak üzere pek çok önemli ödülün sahibi olduk. Türkiye Finans olarak hizmete başladığımız günden bu yana çok sayıda ödül aldık. Yalnızca 2013 yılı içerisinde ise 15 ödülün sahibi olduk.

Bu ödüller rakipleriniz arasında sizi nasıl ayrıştırdı?
Türkiye Finans olarak kaliteli hizmet hedefiyle müşteri memnuniyetinin sürekli geliştirilmesi odaklı bir strateji izliyoruz. Teknolojiyi ve yenilikleri müşterilerimizin hizmetine sunarken öncelikle insan faktörünü önemsiyoruz. Aldığımız ödüllerin azimle yürüttüğümüz çalışmaların meyveleri olduğunu düşünüyoruz.~

Türkiye Finans olarak teknolojik yatırımlarımızla altyapımızı güçlendirerek, yeniliklere çok çabuk adapte oluyoruz. Bu da küresel yenilikçi uygulamaları sektörümüze kazandırma hızımızı artırıyor. Ayrıca yaptığımız tüm teknolojik atılımlar müşteri memnuniyetinde de rakiplerimize göre daha önde olmamızı sağlıyor.

Ek olarak yeni kurumsal kimliğimizle iletişimde sıcak samimi yaklaşımı somut olarak hayata geçirdik. Müşterilerimizin yer aldığı finansal ve sosyal platformlarda yer alarak güçlü bir çözüm ortağı olduk. Bu da katılım bankacılığındaki yenilikçi ve vizyoner yönetim işleyiş biçimimizle rakiplerimizden ayrışmamızı sağladı.

Ödül almanızda etkili olan stratejiler neler?
Bizler işimizin amacının insana hizmet olduğunun ve bunu finans sektörü içerisinde gerçekleştirdiğimizin farkındayız. İşte bu farkındalık, çalışmalarımızda öne çıkan en önemli performans kriterimizi oluşturuyor.

İnsan deyince de tabii ki ilk başta müşterilerimizi, sonra hissedarlarımızı ve çalışanlarımızı ifade ediyoruz. Esasında en büyük ödül de müşterilerimiz, hissedarlarımız ve çalışanlarımızın güvenine sahip olmaktır diye düşünüyoruz.

Sektörünüzde aldığınız ödüllerin size nasıl bir katkısı oluyor?
Bizler aldığımız ödülleri yaptığımız çalışmaların taçlandırılması olarak görüyoruz. Bu hem bizlerin hem de bu başarıya imza atmış ekiplerimizin motivasyonu için oldukça önemli. Yenilik ve hizmet alanında yapılan çalışmalarımızın bağımsız bir kurul tarafından değerlendirilip ödüle layık görülmesi bizler için ayrıca bir gurur kaynağı.

Bunun yanında Türkiye Finans olarak aldığımız ödüller katılım bankacılığına sunacağımız yenilikler için bizlere büyük bir motivasyon kaynağı oluşturuyor. Bu da sektörde fark yaratmamızı sağlıyor.~

Aldıklarınız arasında sizin için en çok öne çıkan ödülünüz hangisiydi?
Başarılarımızı taçlandıran her bir ödülün bankamız için önemi büyük. Almaya hak kazandığımız her ödül farklı alanlardaki başarılarımızı yansıttığı için böyle bir ayrım yapmak pek mümkün değil. Ancak teknolojik yatırımlara çok önem veren bir banka olduğumuzu her fırsatta vurguluyoruz.

Teknolojiye yaptığımız yatırımlar bize hizmetlerimizde farklılaşma imkanı sağladığı için bu alanda ödüllendirilmekten ayrı bir mutluluk duyuyoruz. Ayrıca Türkiye Finans olarak hep ilkleri gerçekleştirme çabası içindeyiz.

Bu iki önceliğimizi bir arada değerlendirdiğimizde Türkiye Finans olarak Tier III Tasarım ve İşletim Sertifikası, bünyemize kattığımız tüm sertifika ve ödüller arasında özel bir yere sahip diyebiliriz.

Güçlü bir teknolojik yatırım ve uzun çalışmalar sonucunda aldığımız bu sertifika, Türkiye’de Tier III işletim sertifikasını alan ilk finans kurumu olmamız sebebiyle bizler için ayrıca bir gurur kaynağı oldu.

Bununla birlikte, Türkiye Finans olarak Mali Suçlar Araştırma Kurumu’nun (MASAK) yaptığı araştırmada Türk bankacılık sektörüne yaptığımız katkılarından dolayı 2011, 2012 ve 2013 yıllarında üç kez üst üste birincilikle ödüllendirildik. Bu bağlamda tüm personelimize gerek “Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörizmin Finansmanının Önlenmesi” gerekse “Uyum ve Etik İlkeler” eğitimlerini vermeye devam ediyoruz.~

Aldığınız ödüller arasında global düzeyde fark yaratan ödül var mı?
Türkiye Finans olarak World Finance - Islamic Finance Awards (Londra) kapsamında aldığımız Türkiye’nin En İyi Katılım Bankası Ödülü küresel düzeyde kazandığımız önemli başarılarımız arasında yer alıyor.

Ayrıca Global Banking and Finance Review Dergisi tarafından ‘Türkiye’nin En İyi Ortak Markalı Kredi Kartı’, ‘Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Perakende Bankası’, ‘Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Ticari Bankası’ ve ‘Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen KOBİ Bankası’ ödüllerine layık görülmemiz uluslararası boyutta büyük önem taşıyor.

Bu ödüllerin yanı sıra, yeni veri merkezimiz ile Uptime Institute TIER III Constructed Facility sertifikasını aldık. Bu sertifika Türkiye’de sadece Türkiye Finans’ın sahibi olduğu ve uluslararası düzeyde farkındalık oluşturan en önemli çalışmalarımız arasında bulunuyor.    

SON BİR YILDA HANGİ ÖDÜLLERİ ALDI?
- Kariyer.net 12. İnsana Saygı Ödülleri kapsamında İnsana Saygı Ödülü
- World Finance - Islamic Finance Awards (Londra); Best Islamic Bank in Turkey (Türkiye’nin En İyi Katılım Bankası Ödülü)
- Türkiye Finans, kurduğu yeni veri merkeziyle Uptime Institute TIER III Design sertifikasını alan Türkiye’deki ilk banka oldu.
- “TİDE (Türkiye İç Denetim Enstitüsü) İç Denetim Farkındalık Ödülleri kapsamında Kurumsal Farkındalık Ödülü
- LACP (League of American Communications Professional) 2012 Vision Awards; Banka Faaliyet Raporları Kategorisi Bronz Ödül
- Çağrı Merkezleri Derneği tarafından verilen EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikası
- Ekovitrin Yılın Starları Ödülleri, Yılın Katılım Bankası Ödülü
- Türkiye Finans Çağrı Merkezi, uluslararası standartlardaki hizmetiyle ISO 10002:2004 Müşteri Memnuniyeti Kalite Yönetim Sistemi Belgesi
- Pozitron Insights, En Beğenilen Mobil Bankacılık Uygulaması
- IMI Conferences Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri, Türkiye Finans Müşteri İletişim Merkezi ile 500’den az koltuklu 'Türkiye’nin En İyi Çağrı Merkezi’ ödülü
- MASAK - 2011, 2012 ve 2013 yıllarında şüpheli işlem bildirim sayısı ve kalitesi değerlendirmesinde Türkiye 1 ’incisi
- CIO Dergisi CIO Ödülü; Türkiye Finans Bilgi Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fahri Öbek
- BSI-British Standarts Institute tarafından verilen IS022301 İş Sürekliliği Sertifikası
- Global Banking and Finance Review Dergisi’nden
- 4 ödül: 2013 yılında 'Türkiye’nin En İyi Ortak Markalı Kredi Kartı’, 'Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Perakende Bankası’, 'Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Ticari Bankası’ ve 'Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen KOBİ Bankası’ ödülleri.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz