"Finansbank'tan ikincil halka arz!"

Halka arz sonrası NBG'nin bankadaki payının yüzde 60'ın altına düşmeyeceği belirtildi. İşte Finansbank'tan yapılan açıklama...

11 MART, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Finansbank'tan ikincil halka arz!
Finansbank ikincil halka arzının piyasa koşullarına bağlı olarak Nisan başında tamamlanmasını planladığnı açıkladı. Halka arz sonrası NBG'nin bankadaki payının yüzde 60'ın altına düşmeyeceği belirtildi.

İŞTE OCAK AYININ CARİ AÇIĞI! TIKLAYIN!

AÇIKLAMA YAPILDI
Finansbank'tan KAP'a yapılan açıklama şöyle:  Bankamız hisselerinin bir kısmının halka arzı, Bankamızın 22.10.2014 tarihli Yönetim Kurulu kararı ve Bankamızın ana hissedarı National Bank of Greece (NBG)'in Bankamıza bildirdiği 11 Kasım 2014 tarihli Yönetim Kurulu kararında belirtilen ve sırasıyla 22.10.2014 ve 12.11.2014 tarihli açıklamalarımız ile de kamuya açıklanan hususlar doğrultusunda gerçekleştirilecek olup, halka arzın, ilgili kurumlardan gerekli izinlerin temin edilmesini ve halka arz fiyatının Hellenic Financial Stability Fund tarafından uygun görülmesini takiben ve piyasa koşullarına bağlı olarak 2015 yılının Nisan ayı başında tamamlanması planlanmaktadır.

NBG'NİN PAYI... 

Bilindiği üzere, Avrupa Komisyonu Rekabet Genel Müdürlüğü (European Commission Directorate General for Competition) tarafından onaylanan bankacılık sektörünün yeniden yapılandırılması planı kapsamında, NBG, Bankamız sermayesinde sahip olduğu pay oranını, 2015 yılı sonuna kadar, yüzde 60'ı geçmeyecek bir orana getirmekle yükümlü tutulmuş olup, gerçekleştirilecek halka arz sonrasında (halka arz edilen payların ve ek pay satışı hakkına konu payların tamamının satılması ve de fiyat istikrarını sağlayıcı işlemler kapsamında herhangi bir pay alımı yapılmaması kaydıyla) NBG'nin Bankamız sermayesinde sahip olduğu pay oranı yüzde 73 olacaktır.

NBG'nin Bankamız sermayesinde sahip olduğu pay oranını %60'ın altına düşürme gibi bir niyeti bulunmamaktadır. Ek olarak, bazı mutat istisnalar hariç olmak üzere ve halka arza aracılık eden kurumların onayı alınmaksızın, halka arzın tamamlandığı tarihten itibaren 180 günlük süre boyunca Bankamız yeni pay ihraç etmeme ve NBG de Bankamız sermayesinde sahip olduğu mevcut paylarını satmama taahhüdü altına girmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz