HSBC'den çıkış açıklaması!

Banka yetkilileri, "Bankamız spekülasyonlar üzerine yorum yapmamaktadır" dedi. FT, İngiliz bankanın Türkiye ve Brezilya'daki faaliyetlerini durdurmaya hazırlandığını yazmıştı.

21.04.2015 11:41:190
Paylaş Tweet Paylaş
HSBC'den çıkış açıklaması!
İngiliz banka HSBC, haftasonu İngiliz basınından yer alan "Türkiye'den çıkışa hazırlanıyor" yönelik haberlere ilgili ilk resmi açıklamayı yaptı.

SABANCI'DAN KORDSA İÇİN YENİ ADIM! TIKLAYIN!

İngiliz HSBC bankası, Türkiye ve Brezilya'dan çıkacağına yönelik haberlerle ilgili ilk resmi açıklamayı yaptı.  Hurriyet.com.tr'nin ulaştığı banka yetkilileri, "Bankamız spekülasyonlar üzerine yorum yapmamaktadır" dedi. Financial Times gazetesi haftasonu ekinde İngiliz bankanın Türkiye ve Brezilya'daki faaliyetlerini durdurmaya hazırlandığını yazmıştı.
Gazetenin, “HSBC, gelişen pazarlardaki küresel geri çekilmesini hızlandırıyor” başlığıyla manşetten verdiği haberinde küresel bankacılık devlerinden HSBC’nin Türkiye ve Brezilya başta olmak üzere kötü performans gösteren ülkelerdeki perakende bankacılık faaliyetlerini bitireceğini yazmıştı. 

EN DEĞERLİ 34. BANKA

Forbes dergisine göre HSBC, dünyanın en değerli 34. bankası ve piyasa değeri 192,5 milyar dolar. Bankanın bünyesinde 250 binden fazla kişi çalışıyor. HSBC 1990 yılından bu yana Türkiye'de faaliyet göstermektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz