İtibarımızı yükseltiyor

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, bugüne kadar aldıkları ödülleri ve bu ödüllerin kuruluşlarına sağladığı katkıyı Capital Awards’a anlattı...

16.06.2014 20:35:290
Paylaş Tweet Paylaş
İtibarımızı yükseltiyor
Akbank, sektörünün en çok ödül alan kuruluşlarından. Sadece geçtiğimiz yıl 70’in üzerinde ödül kazandıklarını belirten Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, bu durumdan gururlu. “Ödüller ve başarılar Akbank’ın itibarını daha da yükseltiyor.

Yarışmalarda ve araştırmalarda aldığımız her bir ödül, Akbank’ın rekabetçi, dinamik, yenilikçi DNA’sının ve global platformda imza attığı en iyi uygulamaların tescili” diye konuşuyor. Akbank, Türkiye’nin en büyük ve itibarlı bankalarından biri. Kuruluş bugüne kadar çok sayıda ödülle itibarım ve büyüklüğünü tescilledi.

Global Finance, 9 kez Akbank’ı “Türkiye’nin En İyi Bankası” seçti. Banka ayrıca Euromoney ve The Banker tarafından sırasıyla 7 ve 6 kez bu ödüle layık görüldü. Sadece 2013’te 70’in üstünde ödül kazandıklarını belirten Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, bu durumdan mutlu.

Ödüllerin kendilerine olan katkısının çok ciddi boyutlarda olduğunu söylüyor. “Her şeyden önce kazandığımız bu ödüller ve başarılar, Akbank’ın itibarını daha da yükseltiyor. Yarışmalarda ve araştırmalarda aldığımız her bir ödül, Akbank’ın rekabetçi, dinamik, yenilikçi DNA’sının ve global platformda imza attığı en iyi uygulamaların tescili.

Kazandığımız başarıların kurumumuza, başta marka değeri, kurumsal itibar, farkındalık, müşteri sadakati ve banka seçimi gibi pek çok açıdan olumlu katkılar sağladığına inanıyoruz. Ödül ve başarılarımız, Türkiye’nin en iyi bankacıları arasında yer alan çalışanlarımızı birbirine daha da bağlıyor” diye konuşuyor.

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, bugüne kadar aldıkları ödülleri ve bu ödüllerin kuruluşlarına sağladığı katkıyı Capital Awards’a şöyle anlattı:~

Son yıllarda hangi ödülleri aldınız?
Akbank, başarılı bir çıkış yakaladı. Bunun karşılığında da aldığımız ödüller, son yıllarda daha da arttı. Global Finance bankamızı, 9 kez “Türkiye’nin En İyi Bankası” seçti. Akbank ayrıca Euromoney ve The Banker tarafından sırasıyla 7 ve 6 kez bu ödüle layık görüldü.

Bunun yanında İngiltere merkezli bağımsız marka değerleme şirketi Brand Finance tarafından gerçekleştirilen “Dünyanın En Değerli 500 Banka Markası” araştırmasında 2012, 2013 ve 2014’te olmak üzere üst üste 3 kez “Türkiye’nin En Değerli Banka Markası” olduk.

Dünya genelinde en yüksek marka değerine sahip bankaların yer aldığı ilk 100 listesine girdik. Diğer yandan müşterilerimize ve diğer paydaşlarımıza değer katmak için geliştirdiğimiz strateji, ürün, hizmet ve uygulamalarımızdan pek çoğu, 2013 yılında yurtiçi ve yurtdışında 70’in üzerinde seçkin ödüle layık görüldü. Aldığımız ödüllerden ve kazandığımız başarılardan bazıları şöyle:

Euromoney tarafından “Türkiye’nin En İyi Bankası”, World Finance tarafından “Türkiye’nin En İyi Bankası”, Global Banking & Finance Review tarafından üst üste iki kez “Türkiye’nin En İyi Bankası”, Euromoney tarafından “Türkiye’nin En İyi Özel Bankacılık Hizmeti Sağlayan Kuruluşu”, Global Finance tarafından “Türkiye’nin En İyi Döviz İşlemleri Bankası” ödülleri.

Ayrıca Gartner, “CRM’de EMEA/Asya Pasifik Bölgesinin En İyi Bankası”, Euroweek “Tüm Gelişmekte Olan Ülkelerin En Başarılı Borçlanan Kuruluşu”, “Tüm Gelişmekte Olan Ülkelerin En Başarılı Borçlanan Finansal Kuruluşu” ve “Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'nın En Başarılı Borçlanma Yöneticisi” olarak Akbank’ı seçti.~

Bugüne kadar şirket olarak aldığınız ödüller içinde sizin için en anlamlı ve gurur veren ödül hangisi oldu?
Tüm aldığımız ödüllerle gurur duyuyoruz. Hepsinin anlamı büyük, çünkü tüm ödül ve başarılarımızın arkasında çalışanlarımızın özverili çalışmaları, işinde fark yaratan uzmanlığı ve yaratıcılığı bulunuyor.

Ancak tüm dünyadaki en büyük bankalarla değerlendirmeye alındığımız, geçmişteki finansal performansımızı, yatırımcıların gelecekteki finansal performansımız hakkındaki beklentilerini ve markamıza yaptığımız yatırımları bir bütün olarak değerlendiren “Dünyanın En Değerli 500 Banka Markası” araştırmasındaki başarımızın, bizim için ayrı bir önemi var.

Bankamız, uluslararası bağımsız marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından hazırlanan “Dünyanın En Değerli 500 Banka Markası -2014” araştırmasında üst üste 3. kez “Türkiye’nin En Değerli Banka Markası” oldu. Ayrıca dünyanın en değerli banka markalarının yer aldığı sıralamada 94. sırada yer alarak önemli bir başarıya da imza attık.

Sizin için bu ödülün/ödüllerin anlamı nedir? Ödül almak itibarınızı, müşterilerin size bakış açısını nasıl etkiliyor? Çalışanlarınıza nasıl yansıyor?
Akbank olarak Türkiye’nin en değerli ve sektöründe öncü kurumlarından biriyiz. Ancak bankamızın gücü, finansal raporlara yansıyan rakamlarının çok ötesinde. Şirketlerin en önemli aktif değerlerinden birisi de marka değeri.

Bugün güçlü finansal verilerimizin yanında bankamızın gücünü en iyi yansıtan göstergelerden biri de yıllardır yatırım yaptığımız Akbank markası. Çalışmalarımızda güçlü markamızı arkamızda hissetmek bize rekabet avantajı sağlıyor. ~

1948 yılındaki kuruluşumuzdan bugüne markamıza sahip çıkıyor ve geliştiriyoruz. Marka değerimizi korumak ve daha da değerli kılmak için tüm Akbanklılar olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bundan sonra hedefinizde hangi ödüller var?
Özellikle hedeflediğimiz bir ödül yok. Akbank’ı rakamsal açıdan daha da iyi yerlere taşıma, Türkiye’nin en çağdaş, teknolojik, inovatif, müşteri odaklı, sosyal sorumluluklarını eksiksiz yerine getiren kurumunu yaratma arzusundayız. Bu da birçok prestijli ödülü doğal olarak beraberinde getirecektir.

“70’İN ÜZERİNDE ÖDÜL KAZANDIK”
KENDİ ALANININ SEÇKİNLERİ

Kazandığımız ödül ve başarılar, Brand Finance’in araştırmasındaki başarımızla sınırlı değil. 2013’te 70’in üzerinde ödül ve başarı kazandık. Her şeyden önce kazandığımız bu ödüller ve başarılar, Akbank’ın itibarını daha da yükseltiyor. Bizi ödüle layık gören kurumlar ve kuruluşlar, dünyanın ve Türkiye’nin kendi alanlarında en seçkinleri.

YENİLİKÇİLİĞİN TESCİLİ
Tüm bu seçkin kurum ve kuruluşlar tarafından organize edilen yarışmalarda ve araştırmalarda aldığımız ödüller, Akbank’ın rekabetçi, dinamik, yenilikçi DNA’sının ve global platformda imza attığı en iyi uygulamaların tescili.

Kazandığımız başarıların kurumumuza, başta marka değeri, kurumsal itibar, farkındalık, müşteri sadakati ve banka seçimi gibi pek çok açıdan olumlu katkılar sağladığına inanıyoruz. Ödül ve başarılarımız, Türkiye’nin en iyi bankacıları arasında yer alan çalışanlarımızı birbirine daha da bağlıyor. Çalışanlarımızın bankamıza olan bağlılığını güçlendiriyor.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz