Ödüller doğru yolda olduğumuzu gösteriyor

TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, motivasyonla çalışmalarına devam edeceklerini söylüyor.

17.06.2014 23:34:010
Paylaş Tweet Paylaş
Ödüller doğru yolda olduğumuzu gösteriyor
TTNET, müşteri odaklı stratejilerinin verdiği güçle sadece 2013 yılında, ürün, hizmet ve projeleriyle 6 ulusal, 18 uluslararası ödül aldı. “Kazandığımız her ödül ve başarı, yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gösteriyor” diyen TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, bu motivasyonla çalışmalarına devam edeceklerini söylüyor.

Kaya, “daha inovatif, geleceği yakalayan ürün ve hizmetler sunmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuşuyor. Türkiye’nin önde gelen internet şirketlerinden TTNET, 2013’te genişbant abone kazanımı, fiberdeki atılımı ve Tivibu’daki performansıyla gelirlerini yüzde 11 oranında artırdı.

3,5 milyar TL’lik ciroya ulaşan şirketin aldığı ulusal ve uluslararası ödüller de bu başarının önemli göstergelerinden biri oldu. Sadece 2013 yılında, ürün, hizmet ve projeleriyle 6 ulusal, 18 uluslararası ödül aldıklarını söyleyen TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya,

2014’te fibere odaklanmaya ve pazarın büyümesine liderlik etmeye devam edeceklerini söylüyor. Şirket, 2014’te IPTV alanındaki büyümesini hızlandırarak hizmetlerini ve katma değerli servislerini geliştirmeye devam edecek.

Aldıkları ödüllerin müşterilerin ve onların talep ve isteklerinin de bir sonucu olduğuna dikkat çeken Kaya, “Kazandığımız her ödül ve başarı, yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gösteriyor. Bu motivasyonla daha inovatif, geleceği yakalayan ürün ve hizmetler sunmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz” diyor.

Bugüne kadar aldığınız ödüllerden bahsedebilir misiniz?
TTNET olarak ürün ve hizmetlerimizle ulusal ve uluslararası ödül programlarında onlarca ödülün sahibi olduk. Sadece 2013 yılında, ürün, hizmet ve projelerimizle 6 ulusal, 18 uluslararası ödüle layık görüldük. ~

Bu yıl ödül kazanan projelerimiz arasında, kurumsal sosyal sorumluluk projemiz “İnternetle Hayat Kolay”, çalışanlarımız arasında düzenlenen “İyi ki TTNET’liyim Kısa Film Yarışması” ve Aksaray ilindeki bir ilkokul için gerçekleştirilen yardım kampanyası “TTNET’in Gülen Yüzleri” projelerini sayabiliriz.

Ayrıca, ulusal ve uluslararası organizasyonlarca ödüllendirilen ürün ve hizmetlerimiz arasında da dijital müzik platformumuz “TTNET Müzik”, Türkiye’nin ilk ve tek IPTV platformu “Tivibu”, fiber hızlı internet sunan “TTNET Fibernet”, KOBİ’lerin kendi web sitelerini hızlı ve kolayca oluşturmalarını sağlayan “TTNET Webim”, sistemsel altyapımızı güçlendirmek ve CRM süreçlerini daha yüksek bir seviyeye taşımak için hayata geçirdiğimiz “Hizmet Mükemmelleştirme Programı” (SEP) yer alıyor.

PR News, PR Daily, IVCA Clarion, Stevie Uluslararası İş Ödülleri, Avrupa Bulut Ödülleri, Avrupa İş Ödülleri gibi önemli uluslararası organizasyonlar bu ürün, hizmet ve projelerimizi ödüllendirdi.

Özellikle gençlere yönelik projeleri olan bir şirket olarak gençlerden aldığınız bir ödül var mı?
Ulusal platformda aldığımız ödüller arasında yer alan Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin verdiği Yılın Yıldızı ödülü bizim için ayrı bir yer tutuyor. Gençlerin de sevgi ve beğenisinin yanımızda olduğunu bilmek çok önemli.

IPSOS “Lovemark 2013” araştırmasında, Türkiye’nin en sevilen markalarından biri olmamız, ISS kategorisinde en sevilen marka seçilmemiz de müşterilerimizin bize verdiği en güzel ödüllerden biri. Tüm bu ödüller doğru yolda olduğumuzu, yaptığımız işlerin beğeni ve takdir kazandığını gösteriyor.~

Ödül almak şirketiniz için ne ifade ediyor? Sizin için özel önemi olan bir ödül var mı?
TTNET olarak Türkiye’nin lider internet şirketiyiz. Dijital dönüşümdeki öncü rolümüzü sadece erişimle sınırlamayıp TTNET 360 vizyonumuz kapsamında, birçok farklı sektörden yerel ve global ortağımızla beraber, mevcut ürün ve hizmetlerimizi, dijital ortama taşıyarak dijital ekosistemi geliştirmeyi hedefliyoruz.

Bu kapsamdaki çalışmalarımız müşterilerimiz nezdinde beğeniyle karşılanırken başarımız ulusal ve uluslararası arenadan gelen ödüllerle perçinleniyor. Bu noktada bizim için en büyük ödül müşterilerimizin hayatına kattığımız kolaylık ve değer, onların beğeni ve mutluluğudur. Bununla birlikte aldığımız diğer ödüllerin hepsi de bizim için ayrı ayrı önem ve değer teşkil ediyor.

Aldığınız ödüllerin size ne gibi katkıları oluyor?
Hayata geçirdiğimiz ürün, hizmet ve projelerimizin aldığı ödüller, yaptığımız işlerin başarısını bir kez daha tescillendiriyor. Çalışmalarımızın uluslararası önemli organizasyonlar tarafından ödüllendirilmesi, yaptığımız işlerin uluslararası camiada da kabul ve takdir gördüğünün bir göstergesi.

Ancak dediğimiz gibi bizim için en önemli ödül, müşterilerimizin beğenisi ve onların hayatına kattığımız değer. Bu nedenle onlardan gelen tüm talepleri önemsiyor ve müşterilerimizin hayatını kolaylaştıran ürün ve hizmetlerimiz üzerindeki çalışmalarımıza bu yönde devam ediyoruz.

Bu ödüllerle şirketinizin hangi gücü ortaya çıktı?
Ulusal ve uluslararası camiadan aldığımız ödüller ürün, hizmet ve projelerimizin başarısını bir kez daha gözler önüne sermiştir. Inovatif ve dijital ürün ve hizmetlerimizle aldığımız ödüller “internet servis sağlayıcısı” olmanın ötesinde, hayatın her alanında müşterilerimizi kuşatan en büyük çözüm ortağı olduğumuzu bir kez daha gösteriyor. ~

Bunun yanı sıra kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında kazandığımız ödüller, sosyal sorumluluk vizyonumuz doğrultusunda yaptığımız çalışmalarda sağladığımız başarıyı ortaya koymaktadır.

Hedeflediğiniz ödülleri almak için nasıl bir strateji izliyorsunuz?
Biz ürün, hizmet ve projelerimizi müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda hayata geçiriyor veya gerekli güncelleme ve geliştirmeleri, onlara daha iyi hizmet sunmak, hayatlarına kolaylık ve katkı sağlamak için yapıyoruz. Bu nedenle bizim öncelikli hedefimiz, iyi ve doğru işler yapmak.

Şimdiye kadarki tecrübelerimiz gösteriyor ki doğru işler her zaman başarı ve ödülü beraberinde getiriyor. Sadece ödül almaya yönelik, özel çalışmalar yapmak yerine doğru ve faydalı işler yapmayı hedefliyoruz. Bu vizyonumuzun da doğruluğunu müşterilerimizin beğenisi ve aldığımız ödüllerle görüyoruz.

Bu ödüller müşteri algısında ne gibi etkiler yaratıyor?
TTNET olarak, sürdürülebilir ekonomik büyüme, toplumsal kalkınma ve yaşam kalitesinin artırılması için temel itici güç olan interneti ve müşterilerimizin hayatına değer ve kolaylık katan dijital ürün ve hizmetleri Türkiye’nin her köşesinde kullanıma sunuyoruz.

Hayata geçirdiğimiz bütün projelerimiz, müşterilerimizi pozitif yönde etkilemek ve onların hayat kalitesini yükseltmek amacıyla gerçekleştiriliyor. Kazandığımız her ödülde müşterilerimizin de payı ve desteği büyük.

Bu nedenle her ödül aldığımızda yaşadığımız heyecan ve mutluluğu müşterilerimizle paylaşıyoruz. Bu ödüller bizim olduğu kadar müşterilerimizin ve onların talep ve isteklerinin de bir sonucudur.~
Kazandığımız her ödül ve başarı, yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gösteriyor. Bu motivasyonla çalışmalarımıza devam ediyor ve daha inovatif, geleceği yakalayan ürün ve hizmetler sunmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

“FİBER HIZINDA İNTERNETİ YAYGINLAŞTIRACAĞIZ”
2013’Ü nasil GEÇİRDİK?

2013’ü elde ettiğimiz başarılarla ve gerçekleştirdiğimiz ilklerle geride bıraktık. Bu yıl hem mevcut iş alanlarımızda güçlü şekilde büyümeyi sağladık ve pazarı büyüttük hem de yeni iş alanlarına adım atarak dijital ekosistemden aldığımız payı artırmayı başardık.

Genişbant abone kazanımı, fiberdeki atılımımız ve Tivibu’daki heyecan verici performansımızla gelirlerimizi yüzde 11 oranında büyüttük. 3,5 milyar TL’lik ciroya ulaştık. Fiber internet abone sayımızı 2013’te üç kat artırarak, 620 bin aboneye ulaştık, fiber internet pazarının lideri olduk. Genişbant internet, fiber, Tivibu ve dijital servislerde hedeflerimizi bir bir gerçekleştirerek 4’te 4 yaptık, yılı zirvede kapattık.

NEREYE ODAKLANACAĞIZ?
Türkiye’nin lider internet şirketi olarak, ülkemizde dijital ekosistemi büyütecek çalışmalar yapıyor, internet erişimini ve kullanımını yaygınlaştıracak adımlar atıyoruz. 2014’te de internet tabanlı tüm dijital platformlarda daha güçlü bir şekilde var olmayı ve dijital ekosistemi büyütmeyi sürdüreceğiz. Türkiye’yi en yeni teknolojilerle tanıştırmaya devam edeceğiz.

Önümüzdeki dönem temel hedeflerimizin başında, fiber hızında interneti Türkiye çapında daha fazla yaygınlaştırmak yer almaya devam edecek. Daha fazla hız bu yıl en büyük odak noktamız olacak. Hedefimiz TTNET müşterilerinin aldığı minimum hızları katlayacak bir noktaya ulaşabilmek. Fibere odaklanmaya ve pazarın büyümesine liderlik etmeye devam edeceğiz.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz